Czas kwarantanny i izolacji był zapewne dla większości z nas trudny. Ja nie pracowałam zawodowo w gabinecie około 3 miesiące. Ale już od samego początku nastawiłam się dobrze i postanowiłam wykorzystać ten czas jak najlepiej. Zrobiłam bardzo dużo! Nadrobiłam większość zaległości, tego na co brakowało czasu w normalnych warunkach. Nauczyłam się też szyć na maszynie! Wykorzystując moje zdolności manualne postanowiłam zacząć szyć maseczki, które w tym czasie były trudno dostępne, a zapotrzebowanie z dnia na dzień rosło. Kupiłam bawełnę, włókninę medyczną, dużo materiału dostałam też od znajomych. Z pomocą przyszedł również sklep z maszynami Wiking Polska , który przekazał mi maszynę do szycia ! Ogrom wdzięczności Kochani ! Dzięki ludziom dobrej woli, mojemu zaangażowaniu, uszyłam ponad 600 maseczek i przekazałam medykom i potrzebującym. Do był naprawdę dobry czas! Z każdą kolejną uszytą maseczką radość w sercu rosła! Maszyna, którą mam to model Redstar S10. Bardzo poręczna i intuicyjna maszyna, z którą od początku nie miałam problemu. Oczywiście nie obyło się bez błędów z mojej strony… ale po zapoznaniu się z maszyną szycie szło bardzo sprawnie. Myślę, że jest to idealna maszyna na start. Mała, lekka, ma wiele funkcji, które swobodnie można wykorzystać w szyciu. Dziś moje umiejętności są już dużo większe i trochę mi brakuje innych funkcji, które są w bardziej zaawansowanych modelach, ale na początek przygody z maszyną do szycia jestem pewna, że ta spełni Wasze oczekiwania. Na stronie sklepu Wiking Polska znajdziecie bardzo dużo różnych maszyn. Są szczegółowo opisane i na pewno dobierzecie wedle swoich potrzeb. W ofercie są maszyny mechaniczne, maszyny elektroniczne, hafciarki, maszyny owerlokowe. Marka niezwykle duże doświadczenie, ponieważ działa na rynku już od 1989 roku. Sklep jest  oficjalnym przedstawicielem koncernów takich jak Husqvarna-Viking, Pfaff, Ricoma zajmujących się produkcją maszyn domowych i przemysłowych. Na urządzenia, które zakupicie w tym sklepie otrzymacie 5-letnią gwarancję.

Maszyna Redstar S10
Maszyna do szycia Redstar S10
Maszyna do szycia Redstar S10

Moja maszyna Redstar S10  posiada 19  przydatnych ściegów użytkowych i ozdobnych. Do dyspozycji mamy ściegi owerlokowe do łączenia czy wykańczania materiałów. W zestawie znajdziemy także ściegi kryte, dzięki którym podszyjemy czy podwiniemy materiał w sposób niewidoczny od strony prawej (nie widać nitek). Bardzo przydatna jest też gamma ściegów specjalnych do materiałów elastycznych, czyli ściegów które się rozciągają wraz z materiałem i nie powodują jego marszczenia. Musimy jedynie pamiętać w tym wypadku o stosowaniu nici elastycznych. Wyjątkowe są także ściegi haftujące, którymi ozdobimy elementy odzieży.

Solidna, wytrzymała konstrukcja

Podzespoły i rama maszyny wykonane są ze stali. Wysoka jakość!

Półautomatyczne obszywanie dziurek

Dziurka wykonywana jest na wymiar guzika bez potrzeby obracania materiału. Dzięki temu gęstość obydwu stron dziurki jest identyczna.

Automatyczny nawlekacz igły

Maszyna do szycia posiada automatyczny nawlekacz igły prosty i komfortowy w użyciu. Bardzo potrzebny, w końcu nie musisz sięgać po okulary!

Oświetlenie diodami LED

Maszyna jest wyposażona w diodowe oświetlenie LED. Oszczędność energii, dożywotnia gwarancja. Światło jednobarwne zbliżone do naturalnego. Nie rzuca cienia i nie męczy oczu!

Szycie podwójną igłą

Możemy wykorzystać do szycia podwójną igłę o różnych rozstawach 2,5- 6,0 mm. Uzyskamy w ten sposób ścieg prosty dwuigłowy.

Wolne ramię

Dzięki wąskiemu (wolnemu) ramieniu łatwo naprawimy wąskie elementy odzieży: rękaw, nogawkę spodni czy elementy odzieży dziecięcej.

Pozycjonowanie igły

Pozycjonowanie igły to przydatna funkcja, która pozwala na dokładne szycie w trudnych miejscach. Szczególnie przydatna przy wszywaniu zamków lub lamowaniu taśmą.

Duża przestrzeń pod stopką

Duża przestrzeń pod stopką, umożliwia szycie grubszych materiałów. Nie mamy problemu z szyciem wielu warstw. Jest to bardzo wygodne. Łatwiej jest też szyć skórę czy dżins.

Zatrzaskowe mocowanie stopek

Pozwala na łatwą wymianę stopek. Naciskamy na przycisk, stopka spada na materiał. Następnie podkładamy nową stopkę i opuszczamy dźwignię. Klik i stopka jest gotowa do szycia.

Wygodny nożyk do obcinania nitki

W obudowie znajduje się wygodny nożyk do obcinania nitek. Nie musimy korzystać z nożyczek.

Szycie wstecz

Maszyna posiada funkcję szycia do tyłu. Na początku i końcu ściegu naciskamy przycisk „szycie wstecz” przez kilka sekund i wiążemy ścieg, zabezpieczając go przed pruciem.

Pełna siła wkłucia igły

Elektronicznie sterowany regulator obrotów gwarantuje stałą i pełną siłę wkłucia igły, niezależnie od prędkości  z jaką szyjemy.

Proste wybieranie ściegów

Szybki i łatwy wybór 19 ściegów za pomocą jednego pokrętła wyboru. Do dyspozycji mamy ściegi użytkowe i piękne ściegi dekoracyjne.

Pięć lat gwarancji

Wszystkie podzespoły i części w maszynie są objęte 5-letnią gwarancją.

 

Redstar S10
Redstar S10
Autor