Pub Izia

W restauracji Qchnia Artystyczna prowadzonej przez Martę Gessler, odbyła się wyjątkowa premiera zapachu Izia marki Sisley. To perfumy stworzone przez właścicielkę marki, Isabelle d’Ornano, a nazwa Izia to polskie zdrobnienie jej imienia, którym zwracają się do niej najbliższe osoby – rodzina i przyjaciele.

Izia to zapach szczególny i niepodobny do żadnego z poprzednich zapachów marki Sisley. Nieco bardziej delikatny, niezwykle kobiecy, zawiera w sobie nuty bergamotki, różowego pieprzu, ambry i piżma. Jednak sercem i głównym składnikiem kompozycji zapachowej Izia jest róża.

Inspiracją do stworzenia zapachu był m.in. Pałac w Łańcucie i jego różane alejki, którymi przechadzała się Isabelle d’Ornano i które przeniosła także do swej letniej rezydencji, położonej w samym sercu Francji, w pobliżu zamku George Sand. Tę oazę spokoju Isabelle d’Ornano wypełniła krzewami rozmaitych gatunków róż. Wśród nich wyróżniała się wyjątkowo piękna róża, kwitnąca tylko raz pod koniec maja. Niepowtarzalny aromat tej właśnie róży stał się inspiracją do stworzenia zapachu Izia.

Bohaterką premierowego spotkania również była róża. Przestrzeń Qchni Artystycznej ozdobiona była różanymi dekoracjami, w menu również pojawiły się liczne różane akcenty.

Na premierze perfum pojawiło się wiele gwiazd, które od lat cenią pracę rodziny d’Ornano i są wierne kosmetykom Sisley, m.in. Beata Tyszkiewicz, Karolina Wajda, Katarzyna Żak, Marzena Rogalska, Beata Ścibakówna, Ewa Wojciechowska, Joanna Klimas, Bogna Sworowska, Teresa Rosati,  Anna Orłowska, Marta Kuligowska. 

scena z: Teresa Rosati, fot. Podlewski/AKPA

 „Wyobrażałam sobie ten zapach jako ciepły i treściwy, a następnie bardzo pozytywnie się zaskoczyłam jego świeżością. Pierwsza dotarła do mnie nuta zielona i momentalnie Izia skojarzyła mi się z wiosenną rosą. Ten zapach jest bardzo radosny i nawet dobór modelki do kampanii reklamowej tych perfum jest trafiony w dziesiątkę. Jej mleczna skóra w połączeniu z intensywnie rudymi włosami, idealnie oddaje nuty zapachowe kompozycji Izia – coś chłodnego i alabastrowego w połączeniu z ognistą, seksowną nutą” – powiedziała Marta Siembab, jedyny w Polsce niezależny ekspert zapachowy. 

scena z: Marta Kuligowska, Karolina Wajda, Beata Tyszkiewicz, Jolanta Szamocka, SK:, , fot. Podlewski/AKPA

„To chyba pierwszy różany zapach, który mi się podoba. Na co dzień jestem zwolenniczką zapachów świeżych, cytrusowych. Mimo to, Izia skradła moje serce, bo nie jest zbyt słodka i dusząca. Dziś stałam się absolutną fanką tego zapachu” – wyznała Katarzyna Żak. 

scena z: Marzena Rogalska, SK:, , fot. Podlewski/AKPA
scena z: Iwona Kamińska, Bronisław Krzysztof, fot. Podlewski/AKPA

„Zapach jest piękny i bardzo kobiecy – akurat nadszedł u mnie czas zmiany perfum, więc znalazłam już godnego następcę w postaci zapachu Izia. Róża jest mi szczególnie bliska jako kwiat. Dostaję je w najważniejszych momentach mojego życia, a poza tym, jest to kwiat rodowy, bo moje nazwisko oznacza „różana”, jak mogłabym więc nie kochać róż?” – z uśmiechem przyznała Teresa Rosati. 

scena z: Iwona Kamińska, fot. Podlewski/AKPA

Izia jest wspaniała, uwielbiam takie kwiatowe zapachy. Bardzo lubię róże, choć są trudne w pielęgnacji, ale ich aromat jest najważniejszy, więc z przyjemnością będę nosić na sobie nowy zapach Sisley” – powiedziała Karolina Wajda.

scena z: Katarzyna Żak, SK:, , fot. Podlewski/AKPA

„Jestem wielbicielką kwiatów, zwłaszcza róż. Co do samego zapachu, jestem nim uwiedziona. Ta nuta różana przebija się bardzo łagodnie i delikatnie, a zapach wciąż jest świeży. Te proporcje są idealnie dobrane, bo Izia jest świeża, ożywcza, a jednocześnie niezwykle elegancka” – dodała Marzena Rogalska.

scena z: Jolanta Szamocka, Bogna Sworowska, Iwona Kamińska, SK:, , fot. Podlewski/AKPA

Flakon zapachu Izia, został stworzony przez znanego polskiego rzeźbiarza, od lat współpracującego z marką Sisley, Bronisława Krzysztofa. „Inspiracją do pracy nad flakonem były formowane przez wodę kamienie, a więc organiczne kształty, czerpane z żywej natury, tak bliskiej konceptowi marki Sisley. Kolor flakonu nawiązuje do naturalnego koloru róży d’Ornano. Jest to również nowoczesna forma abstrakcyjna, która bardzo dobrze koresponduje z przesłaniem nowego zapachu” – opisywał swój projekt obecny na prezentacji autor flakonu.

scena z: Iwona Kamińska, fot. Podlewski/AKPA

SISLEY Izia

Izia Décor
Autor

1 Comment