ACQUA DI PARMA
Blu Mediterraneo Cipresso di Toscana

Cipresso di Toscana to włoska interpretacja klasycznego fougère. To właśnie piękna Toscania stała się inspiracją do stworzenia nowego zapachu marki Acqua Di Parma Cipresso Di Toscana.

Toskania. Delikatnie pozwijane wzgórza, obsypane czarującymi, średniowiecznymi miasteczkami, wonnymi drzewami rozciągającymi się po horyzontHistoryczne miasta, zamki i ich systemy obronne, kościoły i piękne opactwa, wszystko  rozproszone po jej terytorium, ich sylwetki wysuwające się ponad krajobrazy: Crete Senesi, doliny Val d’Orcia, Garfagnana, Chianti i Maremma. 

Zapach otwiera się na porywające nuty Star Anise i Elemi, orzeźwiające jak żywy wiatr, połączone z musującymi nutami Orange i Petit Grain.
W sercu kompozycji Sage and Lavender wnoszą aromatyczną nutę, a balsamiczne nuty cyprysu i sosny wywołują uczucie spokoju.

ACQUA DI PARMA Blu Mediterraneo Cipresso di Toscana
ACQUA DI PARMA Cipresso di Toscana
ACQUA DI PARMA Cipresso di Toscana

Promenada ścieżką naturalnego rezerwatu  w Toskanii. Świeża bryza, kwaskowa i delikatnie wodnista,  odsłania aromatyczne serce lawendy  i szałwii. 

Cały czas ewoluując, zapach przenosi nas w mroczniejsze rejony … gdzie cyprys i balsam jodłowy ogrzewają kompozycję. 

Cyprys, jedno z najstarszych drzew świata  (200 milionów lat!) majestatyczny, zawsze zielony, zdobił luksusowe ogrody florenckiej burżuazji, ludzi, którzy marzyli o idyllicznym życiu- inspirowani tekstami renesansowych humanistów, takich jak Boccaccio czy Petrarca.

NUTY GŁOWY

Pomarańcz, Elemi, Akord Anyżku Gwieździstego 

NUTY SERCA

Lawenda, Szałwia, Petit Grain

NUTY GŁĘBI

Balsam jodłowy, Cyprys, Igły sosnowe

Autor