Kurz, pył i dym tytoniowy, które towarzyszą nam na co dzień w życiu w mieście, wpływają na stan naszych włosów sprawiając, że stają się one coraz bardziej wrażliwe i matowe. Dodatkowo czynniki wewnętrzne takie jak zmęczenie, stres czy nieodpowiednia dieta zaburzają równowagę skóry głowy. Wszystkie te elementy są przyczyną wielu problemów, takich jak nadmierna produkcja sebum, podrażnienia, procesy utleniania oraz “duszenia się” skóry głowy i włosów. Gama Hair Rituel by Sisley stawia czoło współczesnym zagrożeniom, dba zarówno o kondycję włosów, jak i skórę głowy, proponując: reset dla włosów. Maska stworzona zarówno dla kobiet jak i mężczyzn, przygotowuje włosy przed myciem, chroniąc je przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi i wewnętrznymi. Włosy, a w zasadzie tworząca je keratyna, są wyjątkowo podatne na działanie szkodliwych czynników. Mikrocząsteczki z łatwością osadzają się na włóknach, gromadzą się na włosach i utrudniają działanie produktów pielęgnacyjnych. Pre-Shampoo Purifying Mask uwalnia skórę głowy od substancji, które utrudniają jej oddychanie oraz powodują swędzenie lub podrażnienie. Produkt przywraca włosom naturalną witalność.

Udowodniono, że na skórze głowy może znajdować się dwa razy więcej zanieczyszczeń niż w powietrzu! Szkodliwe czynniki zarówno wewnętrzne, jak i zewnętrzne zanieczyszczenia wzmagają poziom stresu oksydacyjnego, któremu poddawane są komórki skóry głowy oraz uszkadzają barierę ochronną skóry, ułatwiając toksynom wnikanie w skórę, co może prowadzić do zaburzeń procesu wymiany komórkowej. Zdrowa skóra głowy odnawia się co 21 dni. W przypadku skóry, która nie funkcjonuje prawidłowo, młode komórki zastępują stare dużo częściej. Zmuszone do szybszych podziałów komórki nie wykształcają się w odpowiedni sposób, co sprzyja podrażnieniom oraz gromadzeniu zanieczyszczeń, a tym samym hamowaniu dostępu tlenu do skóry.

Biała Glinka zawarta w składzie Pre-Shampoo Purifying Mask działa niczym bibułka. Natychmiast absorbuje nadmiar sebum i oczyszcza skórę głowy z toksyn i zanieczyszczeń. Herbata Jawajska przywraca równowagę skórze głowy, zmniejszając wytwarzanie sebum, a tym samym ogranicza częstotliwość potrzeby mycia włosów. Ekstrakt z nasion Selera pomaga ograniczać wnikanie substancji drażniących i toksyn, oczyszczając skórę głowy. Biała Glinka działa również na włókna włosów, usuwając zanieczyszczenia oraz pozostałości produktów do stylizacji, które mają niekorzystny wpływ na ich blask. Peptydy z Moringa tworzą ochronny film na włóknach włosów, który izoluje je od zanieczyszczeń. Antyoksydacyjne właściwości wyciągu z liści Karczocha sprawiają, że włosy odzyskują blask i miękkość. Uwielbiam pielęgnację włosów marki Sisley, wiele produktów znajdziecie u mnie na blogu w recenzjach! Tę maskę również bardzo polubiłam ! Nakładam maskę Pre-Shampoo Purifying Mask przed zastosowaniem szamponu raz lub dwa razy w tygodniu na suche włosy, na poszczególne pasma na całej długości, a także na skórę głowy. Pozostawiam na kilka minut, potem wmasuję w skórę głowy, a następnie spłukuję. Ochronna maska Pre-Shampoo Purifying Mask with White Clay oferuje nowe rozwiązanie umożliwiające przygotowanie włosów do mycia, aby były lepiej oczyszczone oraz piękniejsze na dłużej. Polecam serdecznie !

Sisley Pre-Shampoo Purifying Mask
SISLEY Pre-Shampoo Purifying Mask
Autor