NOWY ZAPACH SISLEY SOIR D’ORIENT

Z cyklu pachnące wtorki Ines Beauty dziś zabieram Was w orientalną podróż do ogrodów Alcazar w Sewilli, w południowej Hiszpanii, gdzie spędziła swoje dzieciństwo Isabelle d’Ornano. 

Nowy zapach marki Sisley Soir d’Orient, to połączenie kultowego już SISLEY Eau du Soir ze wspomnieniem magicznych ogrodów Alcazar, które wielkim sentymentem darzy Isabelle d’Ornano. W sercu tego eleganckiego, szyprowego zapachu chciała odnaleźć nutę jaśminowca Seringa, wyjątkowego białego kwiatu, który ma tę szczególną cechę, że roztacza swoją woń dopiero gdy zapada zmrok. Nadchodzi wieczór, a wraz z nim unosi się fala zapachu. To właśnie magię tej niezwykłej chwili przywołuje kompozycja Eau du Soir.

Przenosząc się jeszcze dalej w czasie, odnajdujemy ciepło i tajemniczy klimat Andaluzji. Ta swobodna interpretacja Sisley Eau du Soir przenosi nas do pałacu w Sewilli, w historyczny czas convivencia, kiedy to wspólnoty wyznające różne religie dzieliły się między sobą swoją wiedzą, sztuką, kulturą. Czas ten określa się jako złoty wiek tej dumnej krainy.
Opuszczając ogrody, przechodzimy do wnętrza budynku, perły architektury mudejar. Bogato ornamentowana gotycka struktura budynku wzniesionego za panowania Alfonsa X w XIII w., przenosi nas do czasów inwazji Maurów, hiszpańskiej rekonkwisty, kiedy to wonności Wschodu splatały się zapachami Zachodu
Idziemy dalej … kołysani arabsko – andaluzyjską muzyką, w rytmie naubat, przy dźwiękach kanunu. Przez wąskie, jakby tajemne drzwiczki wychodzimy na Patio de las Doncellas. W cieniu wysokich sklepień wielolistnych z czasu kalifatu Umajjadów, odkrywamy wymyślne arabeski i piękno geometrycznych motywów w stylu Nasrydów.
Andaluzyjskie słońce zachodzi za starożytne mury budząc metaliczne refleksy na powierzchni płytek azulejos, ukazując olśniewającą magię orientalnego wieczoru Soir d’Orient.

SISLEY SOIR D’ORIENT
SISLEY SOIR D’ORIENT

„Zapragnęłam stworzyć perfumy orientalne, których do tej pory nie mieliśmy w swojej ofercie. Po wielkim sukcesie Eau du Soir, poprosiłam tego samego perfumiarza, który je tworzył, o opracowanie czegoś jeszcze bardziej zmysłowego i orientalnego, inspirowanego architekturą i sztuką mauretańską i urokiem Sewilli. Eau du Soir kojarzy mi się z ogrodem, a Soir d’Orient to przejście z ogrodu do pałacu. Ten zapach jest jak wieczorowa suknia dla Eau du Soir”

                                                                                         Isabelle d’Ornano 

SISLEY SOIR D’ORIENT
SISLEY SOIR D’ORIENT

Pierwsze i duże wrażenie robi  kunsztowny, wyrafinowany flakon o prostych liniach.Grube szkło, złote ornamenty dodające szykowności i korek wieńczący flakon, obok którego nie sposób jest przejść obojętnie. To popiersie kobiety wykonane przez Bronisława Krzysztofa, wybitnego rzeźbiarza specjalnie dla tego zapachu.

SISLEY SOIR D’ORIENT
SISLEY SOIR D’ORIENT
SISLEY SOIR D’ORIENT
SISLEY SOIR D’ORIENT
SISLEY SOIR D’ORIENT
SISLEY SOIR D’ORIENT

Zanurzmy się w zapachu…. Pierwsze nuty upajają i musują… to absolutnie odurzające akordy łączące blask włoskiej cytryny i zieloną świeżość irańskiej żywicy galbanum ze zmysłową krągłością akordu szafranowego. Ten ostry początek rozbudza apetyt na więcej i więcej… nie możesz się powstrzymać aby czuć mocniej… aby wyciągnąć z tego zapachu tyle ile się da…. Działa jak narkotyk… Odsuwasz na bok wszelkie myśli, które jeszcze przed chwilą zaprzątały Ci głowę, to nie jest czas na Twoje marzenia, to nie czas na rozważania…. to czas w którym JESTEŚ , bez tego co za Tobą i tego co przed Tobą…  To ta chwila, którą JESTEŚ ….Kwiatowo-korzenne serce zapachu dodaje wyrazistej trwałości tajemniczym i kuszącym kwiatowym nutom tureckiej róży i egipskiego bodziszka. Ta róża dodaje subtelności i szlachetności. Wyniośle daje o sobie znać , JESTEM…. Robi się trochę mrocznie, jeszcze bardziej tajemniczo niż na początku… Bogactwo akordu drzewa sandałowego i tchnienie tajemnicy w miedzianym akordzie somalijskiego kadzidła łączy się pełnym elegancji ciepłem indonezyjskiej paczuli. JESTEŚ tu gdzie powinnaś… Zamykasz oczy i odkrywasz pełne ciepła bogactwo i enigmatyczną głębię Sisley Soir d’Orient….

Sisley Soir d’Orient
Sisley Soir d’Orient

Sisley Soir d’Orient to zapach zdecydowany i dla kobiet dojrzałych olfaktorycznie ale także dla tych, które szukają nietuzinkowości i wyjątkowości. Jest to jeden z tych zapachów, które raz powąchane nie dają o sobie zapomnieć na długo i nie pozwolą się nam pomylić z żadnym innym zapachem. Wiele osób ucieka od szyprowych zapachów, które z nutą kadzidlaną wręcz mogą odstraszać na samą myśl… ale nie każdy zapach odymiony ciężkim kadzidłem przytłacza. Sisley Soir d’ Orient to zapach złożony, w którym każdy z poszczególnych akordów odgrywa swoją rolę, miksując się ze sobą tworzą wyjątkowy i niepowtarzalny zapach który z przyjemnością się nosi bez względu aurę. Bogate w doskonałej jakości składniki, mocne, intensywne i bardzo trwałe, a przy tym doskonale skomponowane, harmonijne i bardzo zmysłowe, utrzymane w orientalnej stylistyce sprawiają ,że czuję się wyjątkowo tak samo jak wyjątkowy jest ten zapach.

Sisley Soir d’Orient
Sisley Soir d’Orient
Autor