Nowość Cartier La Panthere 

Cartier La Panthere
Cartier La Panthere

 

W 1986 roku  pantera po raz pierwszy ozdobiła butelkę zapachu Cartiera  choć  symbolem marki była od czasu jej powstania. La Panthère to także pseudonim muzy i kochanki Cartiera, Jeanne Toussaint.

Pantera jest symbolem kobiecości Cartier: tajemnicza, przepiękna i zarazem waleczna. Słowem: wolna. Wolna by kochać i żyć pełnią, z pasją.Pantera po raz pierwszy zainspirowała zapachy Cartier w latach 80 – tych. Zapach uchwycił ducha  swoich czasów, ale potrzebował aktualizacji, bardziej współczesnej aury, nieodkrytego, niemal paradoksalnego akordu: kwiatowego, dzikiego.

Kreatorka zapachów Cartier, Mathilde Laurent zaczęła
od gardenii. Z tych świeżych kwiatów zdołała stworzyć zapach, który pozostawia czyste, zachwycające ślady ubarwienia, doprowadzony do swej animalistycznej granicy.

W sercu zapachu przysiadła pantera, gotowa uwieść zmysłową wyższością skąpanej w słońcu czujności. Ten dziki lecz kwiatowy zapach zniewala z wdziękiem najbardziej intrygującego stworzenia, celebrowanego przez pisarzy, od Teofrasta po Dantego… zwabionych jej zapachem, najbardziej uwodzicielskim w świecie zwierząt.

„Pantera, ze wszystkich zwierząt jest jedynym o naturalnie ładnym zapachu.Zapach jej oddechu przyjemny dla wszystkich innych istot, dlatego poluje z ukrycia, przyciągając ofiarę swym zapachem.” Teofrast 

Cartier La Panthere
Cartier La Panthere

Kwiatowy lecz dziki. Zniewalająca dwuznaczność zapachu La Panthere iluminowana jest czystą, surową i reakcyjną obecnością żywego kwiatu, spowitego w aksamitne szyprowe niuansy. Zwierzęcość pulsuje z serca tej ujarzmionej gardenii, odczuwalna jak dotyk zwierzęcia, reprezentowana tu architekturą piżma, które jest zarazem tradycyjne i współczesne, cielesne i abstrakcyjne. Opisane łagodnością, delikatne, zaskakujące połączenie potrójnego akordu szyprów, kwiatów i piżma, tryptyk emocji który przywołuje osobowość pantery.Dzikość i kwiaty połączone, by uosabiać zapach La Panthere, alegoria kobiecości Cartier, która uwodzi swą zmyślnością i wolnością. 

Cartier La Panthere
Cartier La Panthere

Wyrzeźbiona od wewnątrz dzięki rewolucyjnemu osiągnięciu rzemieślnictwa pantera zastygła jak serce drogocennego kamienia wyrzeźbionego w bryle szkła. Ten enigmatyczny, mistrzowsko wykonany flakon przydaje dzikości tej kociej postaci. Bezprecedensowy flakon wyrzeźbiony jest od wewnątrz, dzięki niezwykłemu osiągnięciu enigmatycznej techniki, która pozostanie jeszcze jedną tajemnicą Domu Cartier.

Cartier La Panthere
Cartier La Panthere

 Ten niezwykły talizman wzbudza zaskoczenie i fascynację. Kwadratowy zarys szczęk i skośne oczy patrzą z kanciastej głowy rzeźbionej linia po linii. Opływowe, fasetowane rysy designu zmiękczone są delikatnym lśnieniem słońca . Pomarańcz i złoto to zadziwiające odcienie refleksów animalistycznej gardenii rozpalonej nutami szyprowymi. Kwiatowa dzikość skrystalizowana jest w doskonale wyważonych proporcjach szkła, które deifikują panterę i jej zmysłową, aksamitną kobiecość… jej hipnotyzujące ślady.Te wspaniały flakon zwieńczony jest metalowym korkiem, stworzonym, by po naciśnięciu uwalniać zapach.Proste, geometryczne linie, ekstremalnie minimalistyczne, oferują zdecydowanie kubistyczną interpretację królestwa pantery. 

Cartier La Panthere
Cartier La Panthere

Korek przed przypadkowym “psiknięciem” zabezpieczony jest plastykową nakładką , wystarczy wysunąć aby zapach mógł się wydostać i otoczyć nas swoją niepowtarzalną aurą …

Cartier zaangażował – Sean’a Ellisa, nominowanego, za krótki film Cashback do Oscara w 2006 roku, by swym eksperckim okiem
sfilmował sekwencję dla zapachu La Panthere. Pewnej nocy w Paryżu, na moście Bir Hakeim, oczy w oczy, zniewolony i zniewalająca… Atmosferę uchwyciło przykuwające uwagę ujęcie, podążające w ślad za miłością i wolnością, śladami modelki Erin Wasson.

Cartier La Panthere
Cartier La Panthere

Cartier La Panthere to zapach zdecydowany i odważny. Na początku , zaraz po rozpyleniu wydaje się być zbyt intensywny , może przytłaczać osoby o wrażliwym zmyśle powonienia, ale należy dać mu szanse gdyż po paru minutach łagodnieje niczym pantera po polowaniu. Staje się bardziej subtelny , otula zmysłowością i jest w nim nuta tajemniczości , która nakazuje zbliżyć nadgarstek i poczuć go raz jeszcze … Sam flakon przykuwa uwagę, dopieszczony w najmniejszym szczególe. Złoto, które uwielbiam, a zarazem prostota formy stanowią idealne połączenie, jest na bogato ale ze smakiem. Wyrzeźbiona głowa pantery to niekwestionowane mistrzostwo świata w moim odczuciu. Jetem pod ogromnym wrażeniem pomysłu, wysiłku i pracy  jak został włożony w przygotowanie takiego cudeńka. Pięknie wygląda na toaletce , zwłaszcza rano jak pierwsze promienie słoneczne przenikają przez okno i podkreślają te wszystkie załamania , linie , stanowiące szkic głowy pantery. Zapach utrzymuje się do 8 godzin co uważam jest świetnym wynikiem.

Jak Wam się podoba flakon nowego zapachu Cartier ? znacie perfumy Cartier ? Jeśli będziecie mieli okazję powąchajcie ten zapach, myślę , że każda miłośniczka zdecydowanego zapachu, z pewnością wyróżniającego się będzie zachwycona:) Ale pewnie też kolekcjonerki wyszukanych form flakonów będą się za tym zapachem rozglądać.

 

Autor