Każdego dnia na naszą skórę oddziałują szkodliwe czynniki, takie jak: niska temperatura, wiatr, zanieczyszczenia atmosferyczne, promienie UV, stres, zmęczenie oraz niezdrowy styl życia. Te czynniki osłabiają i zakłócają naturalne mechanizmy nawilżania skóry. w konsekwencji pojawiają się drobne linie wynikające z odwodnienia, skóra jest napięta, traci sprężystość, elastyczność i blask. Optymalne nawilżenie to kluczowy warunek zachowania młodego wyglądu skóry, dlatego w 2007 roku marka sisley opracowała krem Hydra- global, który jest odpowiedzią na te potrzeby. Ten nawilżający krem przeciwstarzeniowy przywraca równowagę wodną w skórze, wspomagając cyrkulację wody jednocześnie zwiększa jej przenikanie w głąb naskórka.

W 2018 roku Dział Badawczy marki Sisley Wykorzystując swoją ekspertyzę w pielęgnacji skóry, tworzy: 

SISLEY Hydra Global Serum

Ten „super produkt” zwiększa nawilżanie i skutecznie gasi pragnienie skóry poprzez odbudowę jej naturalnych mechanizmów ochronnych. SISLEY Hydra-global serum ponownie uruchamia proces intensywnego i samodzielnego nawilżania. uczy skórę absorbcji wody i optymalizacji jej krążeniaw różnych warstwach, aby zatrzymać jej jak najwięcej.

nowe, intensywnie nawilżające Hydra Global Serum.

Transport wody w głąb skóry, w celu optymalnej regeneracji rezerw wodnych. Kwas hialuronowy, jako naturalny składnik występujący we wszystkich  warstwach skóry, niczym gąbka nasączona wodą, zapewnia skórze głębokie rezerwy wody. ma zdolność do zatrzymywania wody o masie 1000 razy większej niż jego ciężar, odgrywając tym samym główną rolę w procesie nawilżania. Z czasem poziom kwasu hialuronowego stopniowo się obniża, w rezultacie skóra staje się sucha, traci swoją gęstość i elastyczność. Innowacja marki Sisley: zmniejszenie deficytu kwasu hialuronowego, poprzez wyselekcjonowane przez Dział badawczy dwa nowe, działające komplementarnie składniki aktywne:

  • –  ekstrakt z agawy błękitnej, który wspomaga syntezę kwasu hialuronowego w skórze właściwej*i uzupełnia warstwę wodną skóry.
  •  ekstrakt z drzewka świętojańskiego, który aktywuje syntezę i odnowę kwasu hialuronowegow naskórku oraz zwiększa rezerwy wody w skórze.
  • NMF (Naturalny Czynnik Nawilżający, ang. Natural moisturising Factor) w warstwie rogowej nawilża skórę i poprawia jej sprężystość. Ten komponent występuje wewnątrz korneocytów (komórek warstwy rogowej naskórka) i składa się głównie z aminokwasów.
  • Nowy składnik aktywny marki Sisley ekstrakt z cedru japońskiego, wspomaga tworzenie aminokwasów, które są składnikiem budulcowym NmF. jako efektywny składnik w absorbowaniu nawilżenia, gromadzi wodę na powierzchni skóry i odbudowuje jej elastyczność.

Cyrkulacja wody, która zapewnia intensywne i zrównoważone nawilżenie. Przenikanie wody przez naskórek odbywa się dzięki akwaporynom, których rolę odkryto w 2003 roku. odkrycie to uhonorowano Nagrodą Nobla w dziedzinie chemii. Białka akwaporyny-3, znajdujące się w błonie komórkowej keratynocytów, tworzą kanały transportujące wodę i glicerol, który jest naturalnie występującym składnikiem nawilżającym w skórze. Niestety wraz z wiekiem cyrkulacja wody ulega ograniczeniu. Wyciąg Z dzikiego Bratka – główny składnik aktywny pielęgnacji Hydra-global, wprowadzonej w 2007 roku, działa tu w analogiczny sposób, stymulując syntezę akwaporyn-3 i wspomagając cyrkulację wody wewnątrz skóry.

Magazynowanie wody w głębi skóry poprzez wzmacnianie jej nieprzepuszczalnej bariery. Samo zwiększenie ilości wody w skórze nie jest wystarczające do utrzymania optymalnego poziomu nawilżenia. istotne jest ograniczenie jej odparowywania z naskórka. W naskórku rolę tę pełnią połączenia międzykomórkowe, które łącząc ze sobą komórki, ograniczają utratę wody i zapewniają jej niemal całkowitą wodoszczelność. Skóra odwodniona natomiast charakteryzuje się nieszczelnymi połączeniami międzykomórkowymi co skutkuje jej odwodnieniem. Ekstrakt z drzewka świętojańskiego zapobiega rozszczelnieniu tych połączeń, a tym samym zmniejsza utratę wody. Współdziała z nim ochronny ekstrakt Z szarotki alpejskiej, który wzmacnia szczelność warstwy rogowej.

Skóra, której brakuje wody, szybciej się starzeje. przywracając obieg wody na wszystkich poziomach, Hydra-global serum intensywnie nawadnia skórę w jej głębi. skóra optymalnie nawilżona jest lepiej przygotowana do walki z oznakami czasu. Formułę wzbogacono o składniki aktywne przeciwdziałające wolnym rodnikom: ekstrakt z malachitu, który wzmacnia naturalne mechanizmy obronne skóry, został połączony z witaminą e, która jest tarczą ochronną przed stresem oksydacyjnym. Adenozynę, która wpływa korzystnie na działanie przeciwstarzeniowe poprzez zwiększanie produkcji  kolagenu. Formułę  Sisley Hydra-global Serum opracowano z myślą o tym, aby jej konsystencja była delikatna i lekka. Ze względu na ekstrakt z malachitu ma ona naturalny, delikatnie niebieski kolor, a niedostrzegalna formuła doskonale łączy się ze skórą. Produkt ma kuszący zapach z charakterystycznym akordem Hydra-global, skomponowanym ze świeżych i energetyzujących olejków eterycznych: szałwii, lawendy i majeranku.  Hydra-global serum można aplikować przed kremem Hydra- global, aby wzmóc jego efekty. serum przygotowuje skórę i optymalizuje działanie innych produktów Hydra-global poprzez nauczenie jej autonawilżania. Serum można również stosować przed aplikacją dowolnego produktu pielęgnacyjnego Sisley, np: Sisleÿa, All Day All Year lub Black Rose Skin Infusion Cream, odpowiednio do rodzaju skóry, jej indywidualnych potrzeb, w celu zapewnienia intensywnego nawilżenia.

Autor

Comments are closed.