Torebka Tous Rose

Torebka Tous Rose
Torebka Tous Rose

Tous to rodzinna, hiszpańska marka, która powstała w 1920r. Firmę założyło małżeństwo Salvador Tous Blavi i Teresa Ponsa, którzy otworzyli mały warsztat zegarmistrzowski w Manresie koło Barcelony. Z czasem przekształcił się on w sklep z biżuterią.
W 1965 roku syn założycieli, Salvador Tous poślubił Rosę Oriol
i wspólnie uczynili z Tous’a dynamicznie rozwijającą się markę. Przedsiębiorczość Salvadora i kreatywność Rosy dały świeży powiew rodzinnemu biznesowi co zaowocowało projektem pierwszych produktów, które dzięki swojej oryginalności osiągnęły ogromny sukces.

Torebka Tous Rose
Torebka Tous Rose

Zamiłowanie Rosy Tous do torebek ma swoje początki w jej młodości, w związku z tym że wychowała się ona w otoczeniu skór, w sklepie obuwniczym który prowadzili jej rodzice.

Piętnaście lat po wylansowaniu pierwszej kolekcji torebek, Rosa zapragnęła wykorzystać cały bagaż doświadczeń zdobytych w ciągu tych lat, aby stworzyć IT bag dla marki Tous. Tak powstała Rose, dystyngowana i praktyczna torebka o prostym i bardzo kobiecym fasonie, osobisty projekt Rosy Tous.

Nieskazitelna jakość oraz idealny krój są detalami, dzięki którym nowa Rose jest powołana do tego aby stać się klasyką marki. Ręcznie robiona torebka Rose odzwierciedla perfekcyjnie filozofię marki, w każdym ze swoich detali: ponadczasowy krój, szacunek dla rękodzieła i najlepszej jakości materiały.

Każda Torebka Tous szyta jest ręcznie . Mój wybór nie był łatwy, ciężko było mi się zdecydować na kolor:/, pojechałam do salonu z zamiarem zakupu czarnej:), przymierzyłam czarną i mi się podobała, ale mąż i Pan , który mnie obsługiwał naciskali abym przymierzyła jeszcze tą butelkową, też mi się podobała… ale zaraz myśl a do czego ?a jak? a z czym? Koniec końców przekonałam się do tego koloru i teraz jak się jej przyglądam wiem, że to był bardzo dobry wybór:)

Torebka Tous Rose wykonana jest z bydlęcej skóry, moja w wymiarze  29cm x 35cm x 12cm

Torebka Tous Rose
Torebka Tous Rose

Obok klasycznego modelu Rose występują również mniejsze modele torebki: Rose S oraz Rose Mini.

Torebka Tous Rose
Torebka Tous Rose

Torebka jest dość ciężka już sama w sobie, ale za to bardzo pakowna, ma trzy kieszenie, po środku jedna duża , która pomieści laptopa max ’15,zapinana zamkiem,  a po zewnętrznych stronach mniejsze zapinane na “zatrzask”, w tym jedna z kieszonkami na telefon i bibelotki .Wnętrze torebki pokryte jest satynowym materiałem w kolorze pomarańczowym.

Torebka Tous Rose
Torebka Tous Rose

Całość jest bardzo elegancko wykonana, nie ma się czego czepić, detale dopracowane w każdym calu, począwszy od szwów, którymi jest wykończona , żadna nawet najmniejsza niteczka nie odstaje, a skończywszy na misiowym logo i wytłoczonych napisach na elementach zdobiących torebkę 🙂 W tej wersji kolorystycznej elementy wykończeniowe, czyli logo, zamek są w korze złotym 🙂

Torebka Tous Rose
Torebka Tous Rose

Jestem zachwycona , jakością , wykonaniem i tym jak pięknie się prezentuje , stanowi pewnego rodzaju biżuterię 🙂 siedzę i tak sobie na nią patrzam 😉

Torebka Tous Rose dostępna jest w salonach firmowych w wybranych miastach w Polsce a także można ją zamówić w internetowym sklepie Tous ( kurier gratis)

A jak Wam się podoba mój wybór?

Autor