Kat Von D

Urodzona w Meksyku 8 marca 1982 roku –  Katherine Von Drachenberg (znana jako Kat Von D) jest jedną z najbardziej cenionych i poszukiwanych artystów tatuażu na świecie.

Kat Von D wystąpiła w dwóch hitach telewizji “Miami Ink” oraz “L.A. Ink,” emitowanych w międzynarodowych stacjach telewizyjnych. W show “L.A. Ink” przedstawieni zostali utalentowani artyści, którzy pracują z Kat w jej studio tatuażu – High Voltage Tattoo. Od dnia premiery program co tydzień skupiał przed telewizorami średnio ponad trzy miliony widzów, czyniąc z High Voltage Tattoo pożądaną destynację zarówno dla mieszkańców L.A. jak i turystów.

W 2008 roku premierę miała autorska marka kosmetyków Kat Von D, stworzona we współpracy z marką KENDO (część koncernu LVMH – światowego lidera koncernów produkujących towary luksusowe), której oferta jest dostępna we wszystkich perfumeriach Sephora w Ameryce Północnej oraz w kilku krajach Europy. Kultowa, uwielbiana marka znana jest z trwałych kosmetyków w odważnych kolorach, które łączą szyk dawnego Hollywood z rock’n’rollowym, artystycznym duchem. Produkty Kat Von D zostały uhonorowane wieloma nagrodami konkursów kosmetycznych w kategorii koloru i cery a jej pomadki z kolekcji Studded Kiss Lipstick są aktualnie numerem 1  linii pomadek dostępnych w Sephora.

Kat Von D
Kat Von D

Pierwsza książka Kat Von D – “High Voltage Tattoo” (Harper Collins) zadebiutowała na liście bestsellerów New York Times i pozostała na niej przez siedem kolejnych tygodni. Od tamtej pory powstały dwie nowe pozycje, które również dołączyły do listy bestsellerów New York Times i nadal są drukowane w ponad pięciu językach.

W roku 2007 Kat Von D ustanowiła światowy rekord Guinnessa, wykonując największą liczbę tatuaży – łącznie 400 w 24 godziny a cały uzyskany dochód przekazała jednej ze swoich ulubionych organizacji charytatywnych.

Prowadząc aktywny styl życia Kat nawiązała bliskie przyjaźnie z wieloma aktorami, sportowcami i muzykami rockowymi mieszkającymi w L.A. Wielu z nich ma wykonane przez Kat tatuaże. Wśród gwiazd, które zgłosiły się po jedną z jej sygnatur – czarno-szary, wykonany cienką linią portret, są: Ewan McGregor, Jared Leto, David La’Chapelle, Bam Margera, Steve-O, Nick Frost, muzycy: Dave Grohl, Miley Cyrus, Demi Lovato, Slayer, Metallica, Lady Gaga, Dave Navarro, Beyonce, Placebo, My Chemical Romance, Green Day, Anthrax, The Eagles, Queens of the Stone Age i wielu innych.

Pomimo tego, że tatuaż to jej pasja – Kat w żaden sposób nie ogranicza się do jednego medium. Poza pisaniem książek, jest również szkoloną pianistką, piosenkarką, artystką, projektantką mody, influencerką makijażu a także z sukcesem prowadzi działalność biznesową.

Kat Von D szczęśliwie mieszka w swoim domu w Zachodnim Hollywood wraz z dwoma bezwłosymi kotami rasy Sphinx – Piaf i Poe.

Kat Von D
Kat Von D
Kat Von D
Kat Von D

Kosmetyki Kat Von D już są dostępne w Sephora !

Autor