Nowości Chanel LA BASE, LE TOP COAT – Dłonie Twoją wizytówką 

Zadbane, wypielęgnowane dłonie są niezaprzeczalnie wizytówką każdej z nas, ale dotyczy się to również mężczyzn. Dbając o piękny wygląd naszych dłoni w głównej mierze skupiamy się na zadbaniu o odpowiedni poziom nawilżenia, odżywienia i regeneracji skóry rąk, która jest najbardziej narażona na szkodliwe działanie czynników chemicznych. Częste mycie rąk, używanie środków do mycia naczyń bez rękawiczek czy też częsta w moim przypadku dezynfekcja rąk to czynniki, które nie mają dobrego wpływu na wygląd naszych dłoni. Jak już opanujemy nawyk częstego kremowania rąk, zabezpieczania dłoni przed wpływem chemii to obowiązkowo należy skupić uwagę na ładnie wyglądających paznokciach, bez tego elementu nawet najbardziej wypielęgnowana skóra dłoni nie będzie atrakcyjnie wyglądać.

Wiele osób korzysta z dobrodziejstw salonów manicure  i wykwalifikowanych Pań, które świadczą swoje usługi na coraz wyższym poziomie. Wiele też z nas nie ma zwyczajnie czasu na cotygodniowe wizyty w salonach piękności i musi sobie jakoś radzić samemu, tak jak ja.  Zadbane paznokcie często kojarzą mi się z francuskim manicure, białe końcówki nadają czystości i elegancji, ale też czerwień, brąz czy grafit sprawiają że dłonie wyglądają niezwykle zadbanie i elegancko. Ja często używam różnych odcieni lakierów na paznokciach. Są jednak chwile kiedy nie mogę sobie pozwolić na godzinne przygotowanie dłoni do tzw wyjścia. Wtedy najczęściej sięgam po jasny lakier, który zawsze wygląda dobrze. Tym lakierem jest Chanel Le Vernis Ballerina 167. Wraz z jesienną kolekcją makijażu Chanel Les Auomnales, marka wprowadziła do sprzedaży dwa niezbędne produkty, przynajmniej dla mnie. Bazę pod lakier Chanel La Base i lakier nawierzchniowy Chanel Le Top Coat.

Chanel LA BASE, LE TOP COAT
Chanel LA BASE, LE TOP COAT
Chanel LA BASE, LE TOP COAT
Chanel LA BASE, LE TOP COAT

Obydwa produkty zamknięte są w typowych dla Chanel flakonach przypominających lakiery tej marki. Elementem odróżniającym jest logo Chanel na opakowaniu, które w przypadku lakierów jest w kolorze białym a tu mamy srebrne.

Chanel LA BASE, LE TOP COAT
Chanel LA BASE, LE TOP COAT

Baza Chanel LA BASE zamknięta w matowym szkle o pojemności 13ml ma formułę lakieru o kremowym wykończeniu. Kolor jaki pozostawia na płytce to mleczny odcień beżu. Może być swobodnie pozostawiona sama sobie i stanowić ładne wykończenie manicure.

Chanel LA BASE
Chanel LA BASE
 Chanel LA BASE
Chanel LA BASE

Chanel LA BASE bardzo dobrze wypełnia wszelkie bruzdy na płytce i stanowi idealne tło dla jasnych lakierów. Zabezpiecza również płytkę przed przebarwieniami w przypadku lakierów kolorowych. Pędzelek niczym się nie różni od tego, który jest przy lakierach Chanel. Wąski, płaski idealnie rozprowadza bazę na płytce.

Chanel LA BASE
Chanel LA BASE

Chanel Le TOP COAT to lakier nawierzchniowy, dający żelowe wykończenie manicure. Przyspiesza wysychanie lakieru, zapobiega przedwczesnemu odpryskiwaniu i zabezpiecza przed blaknięciem koloru. Pojemność taka sama jak w przypadku lakierów czy bazy 13ml. Postać bezbarwna.

Chanel LE TOP COAT
Chanel LE TOP COAT

Chanel LE TOP COAT ma pędzelek dość sztywny i w przypadku tego produktu polecam chwilę odczekać po nałożeniu lakieru gdyż sztywność pędzelka może naruszyć gładką powierzchnię lakieru. Poza tą małą niedogodnością nie mam żadnych widzę żadnych innych minusów tego produktu. Daje piękne, żelowe wykończenie manicure i przedłuża trwałość lakieru i kilka dni.

Chanel LE TOP COAT
Chanel LE TOP COAT

Z obydwu produktów jestem bardzo zadowolona i serdecznie polecam! Kocham lakiery Chanel, to moje ulubione, a te produkty utwierdziły mnie w moich uczuciach co do tej marki!

 Chanel LA BASE, LE TOP COAT
Chanel LA BASE, LE TOP COAT
 Chanel LA BASE, LE TOP COAT
Chanel LA BASE, LE TOP COAT

 

Autor