CLARINS The Essentials

Od kilku lat marka Clarins współpracuje z organizacją Pur Project wspierając społeczność Amazońskich Indian, zwłaszcza plemienia Ashaninka, pomagając im zachować autonomię. Kolekcją makijażu “The Essentials” dedykuje właśnie tej społeczności. Limitowana edycja palety cieni do powiek wzbogacona została o kluczowe składniki roślinne, używane tradycyjnie przez społeczność Ashaninka.

Ziarna Arnoty Właściwej to główny składnik produktów z zimowej kolekcji kosmetyków do makijażu Clarins. Obecne w palecie do makijażu oczu zapewniają komfort.

o kluczowe składniki roślinne, używane tradycyjnie przez społeczność Ashaninka.

W 2013, Clarins nawiązał współpracę z Indianami Ashaninka z Brazylii poprzez organizację Pur Projet. Markę poruszyła historia tej legendarnej społeczności, wykorzystującej dary drzewa Arnoty Właściwej. Przez dekady żyjąc obok kolonistów, plemię to liczące jedynie 1200 członków, rozdzielone było granicami 4 państw. W roku 1992, Ashaninka prawnie odzyskali ziemie na których oni i ich przodkowie żyli od pokoleń. Clarins zdecydował się wesprzeć inicjatywę ponownego zalesiania. Od roku 2013, w ramach tego programu zasadzono 20 350 drzew. W roku 2016, Clarins kontynuuje swoje wsparcie dla tej inicjatywy poprzez sprzedaż palety do makijażu The Essentials.

Arnota Właściwa

To niewielkie drzewo z obszaru tropikalnej Ameryki wytwarza różowe kwiaty
i czerwone owoce w kształcie sercowatych łupin pokrytych kolcami, kryjące w sobie czerwone nasiona. Dla amerykańskich Indian są one symbolem siły. W swych wierzeniach łączą oni sok Arnoty Właściwej z koncepcją wiecznego życia. Rośliną tą barwili też ubrania, przedmioty i tkaniny. Używana jest ona, również dzisiaj, przez plemiona Azteków i Majów, jako rytualny barwnik do ciała i naturalna pomadka.

Kolorem przewodnim palety jest odcień różany i fioleto – brązy. Paleta cieni do powiek The Essentials to harmonia 10 intensywnych i rozświetlających odcieni: fresh pink, grey-violet, taupe, violet grey, plum i black violet z satynowym efektem, beige, smoky pink oraz aubergine z matowym wykończeniem i wreszcie zapewniający końcowe rozświetlenie pink diamond.

Cienie do powiek nakłada się z łatwością przy pomocy pędzelka. Szczuplejszą końcówką swobodnie nałożysz ciemniejsze cienie, narysujesz kreskę wzdłuż górnej lub dolnej linii rzęs, a pełniejszej do jaśniejszych cieni.  Mi najlepiej te cienie nakładają się na mokro, lekko zwilżam pędzelek płynem micelarnym i wtedy osiągam najlepszą pigmentację. Cienie same w sobie są dość dobrze napigmentowane ale nie jest to na pewno mistrzostwo świata dlatego aby uzyskać mocniejszy efekt nakładam je na mokro. Każdy cień z tej palety jest praktycznie do wykorzystania, ,możesz tą paletą stworzyć makijaż na jaki masz ochotę: naturalny lub na wielkie wyjście! Cienie świetnie się uzupełniają i jakikolwiek odcień wybierzesz ładnie się skomponuje z każdym kolejnym. Cienie nie blakną, nie zbierają się w załamaniach. Trochę się obsypuje podczas nakładanie cień z drobinkami ale nie stanowi to większego problemu.

CLARINS The Essentials
CLARINS The Essentials
CLARINS The Essentials

Materiały użyte do produkcji palety zostały starannie wyselekcjonowane w zgodzie z zasadami ekologicznymi wyznawanymi przez markę Clarins. Podwójny drewniany pędzelek stworzony został z materiałów pozyskiwanych w sposób spełniający kryteria zachowania równowagi ekologicznej: drzewo pochodzi ze zrównoważonych upraw, a naturalne, końskie włosie pozyskiwane jest z poszanowaniem dobrego samopoczucia zwierząt. Opakowanie palety można wykorzystać ponownie, np. jako pojemnik na długopisy!

CLARINS The Essentials
CLARINS The Essentials
CLARINS The Essentials
CLARINS The Essentials
CLARINS The Essentials
CLARINS The Essentials
CLARINS The Essentials
CLARINS The Essentials
CLARINS The Essentials
Autor