Clinique Hello Cheekbones konturowanie twarzy

Konturowanie , modelowanie rysów twarzy nigdy nie było dla mnie proste. Niby ogólne zasady znam, ręka też już trochę w malunek wprawiona ale jakoś nie wychodziło mi to nigdy tak jak bym sobie tego życzyła. W pewnym momencie już w ogóle przestałam zwracać uwagę na kosmetyki to tego celu przeznaczone. Oczywiście moja toaletka posiada wiele takich ale nie są jakoś szczególnie używane . Dopiero zestaw Clinique Hello Cheekbones sprawił ,że wróciłam do myśli aby jednak opanować sztukę konturowania na tyle aby być z efektów zadowoloną. Dziś Kochani chciałam Wam pokazać jak w prosty, bezpieczny sposób możemy wymodelować kości policzkowe. Na konturowanie pozostałej części twarzy mam nadzieję, że przyjdzie jeszcze czas. Od zawsze marzyły mi się na polikach “puffki” , nie każdym różem jestem w stanie osiągnąć zamierzony cel , kredkami z kolekcji Clinique Hello Cheekbones sprawa jest już dużo prostsza.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Kredki do policzków Chubby Stick Sculpting Contour oraz Chubby Stick Sculpting Highlight to gwarancja gładkiej, bezbłędnej aplikacji i naturalnego efektu. Kilka pociągnięć wystarczy, by uzyskać rezultaty godne najlepszych wizażystów. Rozsmaruj produkt na policzkach opuszkami palców, a przekonasz się, jak szybko wkomponuje się w skórę optycznie modelując Twoje kości policzkowe.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Kredka rozświetlająca Chubby Stick Sculpting Highlight zawiera odbijające światło pigmenty w perełkach,które rozświetlają skórę na policzkach sprawiając, że rysy zyskują na wyrazistości, a kości policzkowe zostająpięknie podkreślone.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA


 Kredka modelująca Chubby Stick Sculpting Contour dodaje głębi i wyrazu wybranym obszarom twarzy.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Obydwie kredki Chubby Stick mają miękką konsystencję , bez żadnych problem suną po policzku zostawiając taką ilość kosmetyku, którą na pewno sobie nie zrobimy krzywdy.

image003_Fotor_Collage_FotorStosowanie:

* Aby błyskawicznie podkreślić rysy twarzy: Użyj kredki rozświetlającej Chubby Stick Sculpting Highlight wgórnej części kości policzkowych u nasady nosa, pośrodku czoła i podbródka, a następnie rozprowadź produkt starannie opuszkami palców.

* Aby zaakcentować kości policzkowe: Wciągnij policzki i użyj kredki Chubby Stick Sculpting Highlight wgórnej części kości policzkowych, modelując obszar znajdujący się pod kośćmi policzkowymi za pomocą ChubbyStick Sculpting Contour. Rozprowadź opuszkami palców.

* Aby optycznie zwęzić i wymodelować kształt nosa: Nałóż Chubby Stick Sculpting Contour za pomocnąbocznej krawędzi sztyftu po obu stronach nosa, a następnie zastosuj Chubby Stick Sculpting Highlight wzdłużnasady nosa. Rozprowadź opuszkami palców.

*  Aby wymodelować kontur twarzy: Nałóż Chubby Stick Sculpting Contour punktowo wzdłuż linii szczęki irozprowadź opuszkami palców.

image003

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Ja zaczynam od nałożenia kredki Chubby Stick Sculpting Highlight na szczyt kości policzkowej i odrobinę powyżej , rozciągając w kierunku łuku brwiowego :

DSC01086_Fotor_Collage 44_Fotor

Efekt jaki daje ta kredka jest naprawdę subtelny, ładnie rozświetla ale nie mamy w żadnym wypadku do czynienia z kosmetykiem , który sprawi ,że będziemy się świecić .

W dalszej kolejności , wciągam policzki, mniej więcej tak jak na zdjęciu poniżej 😉 i jednym ruchem kredki Chubby Stick Sculpting Contour maluję linię wzdłuż dolnej granicy kości policzkowej.

DSC01086_Fotor_Collage 666_Fotor

Następnie , delikatnie opuszkami palców najpierw rozcieram Chubby Stick Sculpting Contour, potem kredkę Chubby Stick Sculpting Highlight i na końcu delikatnie zacieram granicę między nimi również opuszkami palców. Wymodelowania kości policzkowych jakie zobaczycie na zdjęciach poniżej jest subtelne, nie rzucające się w oczy ale mimo wszystko podkreślające kości policzkowe i tworzące “puffki” Oczywiście efekt można intensyfikować , dokładając kolejne porcje kosmetyku tak aby uzyskać jeszcze bardziej widoczny efekt.

SONY DSC

SONY DSC

DSC01086_Fotor_Collage

 

Twarz nabiera innego wymiaru, nie jest płasko ,a dziewczęco i zalotnie 😉 Zarówno kredka rozświetlająca jak i brązująca świetnie się trzymają przez cały dzień. Nie blakną , nie ścierają się i pozostają na miejscu aplikacji do czasu demakijażu. ten zestaw bardzo przypadł mi do gustu i z przyjemnością po niego sięgam 🙂

Wśród nowej kolekcji Clinique Hello Cheekbones nowe  palety pudrów modelujących Clinique  Sculptionary Cheek Contouring Palettes. Trwałe róże w pudrze z tej wyjątkowej palety zapewniają bogaty, długo utrzymujący się na skórze i doskonale komponujący się z innymi kosmetykami kolor. Dające naturalnie wyglądający rumieniec i pięknie zaakcentowane rysy twarzy.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Puder modelujący Clinique  Sculptionary Cheek Contouring Palettes zamknięty jest w plastykowej , przeźroczystej kasetce.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

Palety dostępnesąw 4 różnych kombinacjach kolorystycznych:

Defining Nectars

Defining Roses

Defining Berries 

Defining Nudes 

Mój odcień to Defining Berries :

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

image003_Fotor_Collage 11_Fotor

 

W zależności od potrzeb możemy wykorzystać na kilka sposobów ten puder .

Dla pogłębienia koloru, podkreślenia lub rozświetlenia cery należy zastosować osobno poszczególne odcienie z potrójnego kompaktu. Jeśli  z kolei chcemy  błyskawicznie uzyskać efekt naturalnego  blasku, należy użyć  ich łącznie. P

*  Spontaniczny rumieniec: Przeciągnij przez wszystkie trzy odcienie pędzlem do różu Blush Brush. Nałóż puderw zaokrągleniach policzków, a uzyskasz efekt wymodelowanych kości policzkowych i promiennej cery.

*  Idealnie wymodelowane kości policzkowe: Nałóż odcień rozświetlający w górnej części kości policzkowych za pomocą pędzelka do cieni Eye Shader Brush. Następnie użyj tego samego, starannie oczyszczonego pędzelka do nałożenia odcienia konturującego tuż pod kośćmi policzkowymi, przeciągnij pędzlem do różu  przez wszystkie trzy odcienie i nałóż róż na wystające części policzków.

Clinique  Sculptionary Cheek Contouring Palettes Defining Berries w makijażu , wszystkie trzy odcienie zmieszane ze sobą na pędzlu:

SONY DSC

 Kredki Chubby Stick Sculpting Contour, Chubby Stick Sculpting Highlight i paleta pudrów Sculptionary Cheek Contouring Palette znajdą się wyłącznie w SALONACH FIRMOWYCH CLINIQUE .

Jak wygląda sprawa konturowania twarzy u Was ? macie swoje ulubione kosmetyki w tej dziedzinie ? 

 

Autor