Estee Lauder Enlighten Even Effect Skintone Corrector SPF 30

Moja cera ma tendencję do przebarwień , z którymi walczę praktycznie cały rok. Cała “moja procedura” ochrony przed pojawieniem się nowych przebarwień i zwalczanie już tych powstałych odbywa się na kilku poziomach. Z początkiem wiosny zaczynam używać kremy na dzień z wysokim filtrem , zwracam uwagę aby kosmetyki kolorowe jak podkład również miały filtry ochronne. Latem zaczyna się wzmożona walka , dołączają do pielęgnacji kosmetyki strikte ukierunkowane na zapobieganie powstawaniu przebarwień. Tonik, serum, krem na noc, maseczki . Jest to dla mnie najgorszy czas jeśli chodzi i przebarwienia, z którymi walczę do zimy mimo starannie dobranej pielęgnacji, unikam również kontaktu skory twarzy z promieniami słonecznymi , a mimo to zawsze mam ten sam problem. W zeszłym roku, moja cera wyglądała dużo lepiej niż zwykle. Cała pielęgnacja opierała się na linii przeciw przebarwieniom marki Eisenberg Pure White. Świetna linia , która bardzo pomogła mi w tej nierównej walce. Cieszy mnie fakt, że coraz więcej marek kosmetycznych , które cenię i lubię wprowadzają w swoje szeregi linie pielęgnacyjne ukierunkowane na ten konkretny problem gdyż z moich obserwacji wynika,że nie tylko ja borykam się z takim problem. Coraz więcej już bardzo młodych kobiet ma ten problem. Jakiś czas temu, jesienią zeszłego roku marka Estee Lauder zaproponowała nową serię Estee Lauder  Enlighten Skintone Correcting , która stworzona została z myślą o wykorzystaniu naturalnego dobowego rytmu skóry do zwalczania skutków nadmiernej pigmentacji. 

Naukowcy Estee Lauder poddali całodobowy rytm pigmentacji dokładnym badaniom i odkryli, że do nasilenia problemu ciemnych plam, przebarwień i innych skutków wzmożonej pigmentacji dochodzi w nocy. Cykl powtarza się, a w ciągu dnia skóra ulega uszkodzeniom w wyniku niekorzystnego oddziaływania stresorów, takich jak promienie UV lub zanieczyszczenie. W nocy z kolei, w odpowiedzi na powstałe w ciągu dnia szkody nadmierną aktywność wykazują komórki produkujące pigment, w następstwie czego pojawiają się ciemne plamy lub przebarwienia.

Dziś pokażę Wam jeden z trzech produktów tej linii , który bardzo przypadł mi do gustu i myślę, że sprawdzi się u większości z Was.

Estee Lauder Enlighten Even Effect Skintone Corrector SPF 30

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Estee Lauder Enlighten Even Effect Skintone Corrector SPF 30 zapewnia codzienną ochronę przeciwko promieniom UV, działającym podrażniająco zanieczyszczeniom oraz wolnym rodnikom. Krem EE to sprzymierzeniec w walce z powstającymi w ciągu dnia uszkodzeniami skóry. Ekstrakt z rośliny Scutellaria Baicalensis o nazwie bajkalina redukuje wywołane zanieczyszczeniem środowiska podrażnienia, które mogą prowadzić do wzmożonej produkcji pigmentu, a w konsekwencji, do pojawiania się przebarwień.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

Zamknięty w wygodnej tubce  krem EE  ma gładką , jedwabistą konsystencję , która bardzo dobrze rozprowadza się na skórze dając od razu efekt rozświetlania cery.

DSC08686_Fotor_Collage 111

Idealnie stapia się z moją cerą , ujednolicając koloryt skóry. Zapewnia również odpowiedni poziom nawilżenia, a skóra staje się miękka i gładka. Formuła zawiera pigmenty korygujące kolor, które wyrównują koloryt cery oraz mieszankę drobnych elementów optycznych dodających jej natychmiastowego blasku , co możecie również zobaczyć na zdjęciach poniżej.

DSC08686_Fotor_Collage

Estee Lauder Enlighten Even Effect Skintone Corrector SPF 30 mimo swojej lekkości i bardzo delikatnego krycia ładnie przykrywa zaczerwienienia i popękane naczynka wokół płatków nosa. Maskuje także większe pieprzyki i niedoskonałości. Jest to kosmetyk, który świetnie się u mnie sprawdza pod każdym pudrem w kompakcie. Używam go jako bazy pod makijaż , wysoki filtr SPF 30 zapewnia dodatkową ochronę.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Jeśli mam dzień , w którym nie stawiam na pełny makijaż , tuszuję tylko rzęsy , a krem Estee Lauder Enlighten Even Effect Skintone Corrector SPF 30 świetnie sprawdza się jako podkład.

Aplikacji całej linii  Enlighten towarzyszy przyjemny zapach , który  otwierają nuty jabłka i soczystej moreli, które wkrótce ustępują miejsca delikatnemu, kwiatowemu akordowi irysa, róży i konwalii oraz końcowemu akcentowi drzewa sandałowego, mchu i piżma.

Estee Lauder Enlighten Even Effect Skintone Corrector SPF 30 występuje w dwóch odcieniach , ja posiadam  w odcieniu 01 Light.

 

Znacie krem EE Estee Lauder ? jak wygląda u Was walka z przebarwieniami ?

 

Autor