Prawdziwa sztuka posiada moc otwierania nowych perspektyw, przekształcania rzeczy, które naszym zdaniem już znamy, w wyjątkowe doświadczenia, które ekscytują i wibrują głęboko w naszej duszy, jak gdyby miały miejsce po raz pierwszy. Acqua di Parma jest synonimem najwyższej sztuki perfumeryjnej już od przeszło stu lat, reprezentując rzemieślniczy proces wybierania najlepszej jakości składników i destylowania ich z mistrzowską umiejętnością. To pasja tworzenia wyjątkowych kompozycji zapachowych, które wibrują emocjami, takich jak Colonia, historyczne olfaktywne dzieło Acqua di Parma. Ten ponadczasowy i nowoczesny zapach to autentyczny obraz włoskiego stylu życia. “Frutti d‘Oro” – złote owoce – tak starannie uchwycone w kompozycji, przywołują na myśl słoneczne krajobrazy, ciepło emitowane przez uśmiech i gest oraz tę eteryczną i naturalną, niepowtarzalną włoską elegancję. Wszystkie zapachy Acqua di Parma odzwierciedlają tradycyjne serce klasycznej Colonii i jej doskonałą, olfaktywną równowagę. I tak powstały Sygnatury Słońca. Wysublimowana ekspresja sztuki tworzenia perfum, której wyraziste inspiracje zrodziły się ze światła i odkryć. Materie wybrane z całego świata, o wyjątkowej olfaktywnej mocy i wartości, stanowią motyw przewodni nowej kolekcji. Każdy składnik jest destylowany, aż do uzyskania najczystszej esencji, każdy z nich jest bohaterem kompozycji i jej olfaktywnym objawieniem. Acqua di Parma filtruje wszystkie te wyjątkowe składniki przez sensoryczny pryzmat klasycznej Colonii, wnosząc światło i słońce do każdego z nowych Zapachów. Sygnatury Słońca są jak obcowanie ze znajomym zapachem, lecz zupełnie po raz pierwszy.

Acqua Di Parma Yuzu
Acqua Di Param Yuzu

Zewnętrzne opakowania Kolekcji to wyraz wartości Acqua di Parma. Charakterystyczne cylindryczne pudełko elegancko ozdobiono czarną etykietą, z wytłoczonym złotym logo. Wewnątrz, kultowy flakon w stylu Art Deco (który od lat 30. XX wieku zdobił klasyczną Colonię), to prawdziwa przyjemność dla oczu. Drogocenne mikstury zamknięto w przezroczystych flakonach, dla najświeższych i najbardziej promiennych kompozycji oraz w czarnym szkle, dla najbardziej intensywnych olfaktywnych kreacji.

Yuzu to rzadki i bardzo aromatyczny orientalny owoc cytrusowy, pochodzący z Chin. Obecnie jego najbardziej cenione odmiany uprawiane są na niewielkiej japońskiej wyspie Shikoku, uznawanej za prawdziwy raj na ziemi. Złocista skórka i pyszny sok stanowią ulubiony składnik wykwintnych dań dla szefów kuchni na całym świecie. Bogaty w cenne substancje, Yuzu uznawany jest za owoc piękna. Podczas przesilenia zimowego w Japonii odbywa się fascynujący rytuał: długie, relaksujące kąpiele w ciepłej wodzie, w której owoce Yuzu wydzielają cenne olejki i intensywny, regenerujący aromat. Acqua di Parma artystycznie interpretuje słodko-gorzkie tony tego cennego owocu cytrusowego, w niezwykle promiennej kompozycji stworzonej na potrzeby kolekcji „Sygnatur Słońca”. Spotkanie z bergamotą, jednym z wiodących włoskich złotych owoców, zamkniętych w zapachach Acqua di Parma, uwalnia całe słońce, które Yuzu zbiera na ziemi, gdy dojrzewa. Co zaskakujące, pikantna nuta syczuańskiego pieprzu tworzy wibrujące tony w sercu zapachu, a delikatne niuanse mimozy, liści fiołka i jaśminu łączą się ze zmysłowością kwiatu lotosu. W bazie kompozycji eleganckie, ciepłe nuty drzewa sandałowego łączą się z piżmem i świeżym aromatem lukrecji.

Autor