ATELIER COLOGNE Sud Magnolia

Z cyklu “pachnące wtorki u Ines Beauty ” dziś przeniosę Was Kochani na chwilę za wielką wodę do Nowego Orleanu.

Pewnie większości z Was Nowy Orlean kojarzy się głównie z huraganem “Katrina”, który je doszczętnie zniszczył… To miasto, uważane za kolebkę jazzu, przed katastrofą tętniło życiem!  Tutaj odbywał się co roku (i nadal odbywa!!!) jeden z najstarszych na świecie karnawałów – Mardi Grasktóry mieszkańcy hucznie świętują na ulicach. Kulminacja parad i zabawy przypada w weekend przed tłustym wtorkiem. Przez miasto przechodzą wtedy największe parady. Tradycyjnie  w trakcie Mardi Gras z udekorowanych świątecznie paltform i ciężarówek zrzucane są podarunki dla bawiących się uczestników, tak zwane „throws” – zwykle są to kolorowe koraliki.
W trakcie świętowania nie może zabraknąć bardzo specjalnego smakołyku: Królewskie Ciasto lukrowane w kolorach Mardi Gras – fioletowym (symbol sprawiedliwości), zielonym (wiara) i złotym (władza) w środku kryje plastikową figurkę, której znalezienie zobowiązuje znalazcę do zorganizowania przyjęcia. Po kolorowych paradach zabawa przenosi się do Dzielnicy Francuskiej. Tam uczestnicy  chodzą od baru do baru i piją huragany, czyli kolorowe drinki z rumu i owoców.

Czemu piszę Wam o Nowym Orleanie w środku wiosny? Chcę przedstawić Wam zapach, którego nuty celebrują namiętność, ekscytujące chwile, radość życia i blask, a tego w Nowym Orleanie nie brakowało i zapewne wciąż nie brakuje! A poza tym, Sud Magnolia to Cologne Absolue inspirowana Nowym Orleanem.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Nowy Orlean, ulice pełne chichoczących spod kolorowych masek kobiet i mężczyzn, którzy bacznie im się przyglądają… Wypatrując tej jedynej… Myśląc o tym jak wygląda, co ukrywa pod maską …. Jednego z mężczyzn wyróżnia czarna, połyskująca w świetle fajerwerków maska i to, że patrzy w jednym kierunku…jego wzrok skierowany jest na jedną kobietę… tak, to musi być ona, nie ma żadnych wątpliwości … Przez dłuższą chwilę delektuje się tylko patrzeniem na nią… Przypomina sobie wszystkie chwile, które ich połączyły, znają się bardzo dobrze, długo i gdyby tylko chcieli mogliby porozumiewać się bez słów. Wiele razem przeszli, dobrego ale też złego, to wszystko utrwaliło ich związek. Ufają sobie i nie martwią się gdy jedno wyjedzie na dłużej, bo warto poczekać …

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

On wie, że ta kobieta, choć w przebraniu i masce to ona, kobieta, którą kocha i której pożąda, teraz jeszcze bardziej niż kiedykolwiek…  Powoli podchodzi, zbliża się… jest już tak blisko, że czuje Jej zapach, kwiaty magnolii i świeżość jej delikatnej skóry… Obejmuje ją, a ona nawet przez chwilę nie protestuje, wie dokładnie czyje to dłonie …..

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

ATELIER COLOGNE Sud Magnolia to zapach, który od pierwszych chwil pięknie układa się na skórze. Świeży i radosny, rozkochuje w sobie cytrusowymi nutami i czarną porzeczką, kwiat magnolii i róża potęgują zmysłowe zawirowania… Jest to zapach, który mam ochotę nosić codziennie, bez względu na pogodę i nastrojową aurę. Jest to jeden z zapachów, któremu nie mogę się oprzeć i nie mam go nigdy dość. Gdybym miała zabrać jakiś zapach na bezludną wyspę to podejrzewam,że byłby to właśnie ten zapach.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Prosty , szklany flakon w kolorze w weneckiego błękitu ozdobiony równie prostą etykietą…

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Nuty głowy : Gorzka Pomarańcz z Sewili, Pomelo z Florydy, Czarna Porzeczka z Burgundi

Nuty serca : Magnolia z Luizjany, Absolut Bułgarskiej Róży, Kwiat Szafranu z Indii

Nuty głębi : Cedr z Atlasu, Maroko Sandałowiec z Nowej Kaledonii, Piżmo

Więcej o całej linii Atelier Cologne Colletion Azur możecie poczytać TUTAJ

Zapachy marki Atelier Cologne dostępne są w wybranych perfumeriach Sephora

Polecam serdecznie powąchać w perfumerii ten zapach jak i wszystkie inne jakie marka nam oferuje, są przepiękne i nietuzinkowe.

Zapachy Atelier Cologne dostępne są na www.sephora.pl (Collection Azur dostępna jest na wyłączność w Sephorze)

Wszystkie kolekcje zapachów poza Collection Azur dostępne są:

– Wrocław, Opole, Warszawa: perfumeria Quality

– Katowice: perfumeria Vogue

– Pszczyna: perfumeria Laura

– Kraków: perfumeria Lulua

– Sopot: perfumeria Styl

– Słupsk: perfumeria Afrodis

– Szczecin: perfumeria Arkadia

– Lublin: perfumeria Aroma

– Zakopane: perfumeria Jeannette

Znacie markę Atelier Cologne ? 

Autor