Wielki Dom Jubilerski, który jako pierwszy otworzył salon przy Place Vendôme w 1894 roku. Maison Boucheron niezmiennie tworzy coraz piękniejsze i coraz bardziej wyrafinowane kreacje, wciąż na nowo czerpiąc inspiracje z podróży po całym świecie i z odkryć swoich poszukiwaczy kamieni. Ci eksploratorzy, w poszukiwaniu najcenniejszych kamieni przemierzali wszystkie kontynenty, ich morza i pustynie. Ale z tych dalekich ekspedycji przywieźli znacznie więcej niż wyjątkowe minerały: wspomnienia pełne emocji, kolorów i aromatów.

Collection Boucheron inspiruje głód podróży poprzez ewokatywne zapachy z najbardziej niesamowitych destynacji. Każdy z nich opowiada historię śmiałości i wolności. Teraz, Boucheron przedstawia nową kreację, odkrywając nowy kierunek: Rose d’Isparta.

W Turcji, na wysokich płaskowyżach gór Taurus, róża kwitnie wszędzie: w ogrodach, nad jeziorami, na zboczach gór i na polach rozciągających się tak daleko, jak sięga wzrok. Tworzy krajobrazy wypełnione jasnymi kolorami i aromatycznymi zapachami.Ten letni kwiat, znany również jako róża damasceńska, w przemyśle perfumeryjnym uważany jest za różę o najwyższej jakości. Jego zapach jest tak wielopłaszczyznowy, że sam w sobie stanowi niemal doskonałe perfumy. Róża Isparta ujawnia cieliste, owocowe nuty przypominające zapach pieczonego jabłka, które ustępują miejsca zielonym i pikantnym tonom. Aby uzyskać 1 litr esencji różanej, potrzeba aż 5 ton płatków. Każdy flakon perfum Rose d’Isparta zawiera równowartość 300 róż. Kwiaty te zbierane są ręcznie, wyłącznie o świcie, gdy są jeszcze w połowie zamknięte i wyjątkowo pachnące.

BOUCHERON COLLECTION Rose d’Isparta
BOUCHERON COLLECTION Rose d’Isparta

Nos Maison Givaudan, Sonia Constant wyjaśnia: „Starałam się podkreślić każdy aspekt tej wystawnej róży, szlifując ją niczym drogocenny kamień. Na nuty głowy składają się aromatyczne tony świeżo ciętego imbiru, które łączą się z somalijskim kadzidłem, odsłaniając ambrowe niuanse. Serce kompozycji tworzą oczywiście płatki róży Isparta, zaakcentowane nutami głogu i frezji oraz aurą przypraw: cynamonem i szafranem. Tymczasem baza emanuje uzależniającymi nutami ambry, słodyczą wanilii i bobu tonka”.

Kompozycję zamknięto w szklanym flakonie o prostych, eleganckich liniach i delikatnych, kobiecych kształtach. Transparentne szkło flakonu eksponuje eliksir w odcieniu dymnego różu, co stanowi hołd dla głównego składnika. Złotą szyjkę flakonu, zainspirowaną podwójnym motywem godronowym, zwieńczono nieskazitelnie białym korkiem. Opakowanie zewnętrzne wykonane jest z tłoczonego papieru, ozdobione wyrafinowaną złotą etykietą. Oznaczenie pudełka rypsową wstążką w kolorze wody perfumowanej Rose d’Isparta pozwala szybko zidentyfikować zapach.

Autor