Bvlgari Splendida Rose Rose

Kolekcja Bvlgari Splendida celebruje niuanse i akcenty wysublimowanych nut najszlachetniejszych kwiatów świata perfum. W skład kolekcji wchodzą trzy zapachy: kwiatowo-pudrowy Bvlgari Splendida Iris D’or, różany Bvlgari Spledida Rose Rose i kwiatowo-drzewny Bvlgari Spledida Jasmin Noir.

Zapach, który dziś polecam sprawdzić to Bvlgari Splendida Rose Rose. Według mitologii greckiej róże powstały w chwili, gdy Afrodyta zrodziła się z piany morskiej, a niektóre z nich zabarwiły się na czerwono, gdy bogini spiesząc do konającego Adonisa skaleczyła się cierniem róży w nogę. Symbolizowały niezmienną miłość i pamięć.Były finezyjną formą wyrażania uczuć, tajemnych sygnałów, romantycznym przekazem oczywistym dla odbiorcy, takim, który nie potrzebował słów. Róża to kwiat, który od tysięcy lat jest hodowany przez ludzi na całym świecie. Ceniona za piękno, zapach i silne korzenie. Nie ma rośliny, która byłaby bardziej dumna, a zarazem niesamowicie kobieca, niedostępna, a przez to jeszcze bardziej zachwycająca. Nie ma kwiatu o bardziej rozpoznawalnym i poruszającym emocje zapachu niż właśnie róża.

Bvlgari Splendida Rose Rose
Bvlgari Splendida Rose Rose
Bvlgari Splendida Rose Rose

Dziś mam wolny dzień. Cały dla siebie…  dlatego rano leżałam sobie dłużej w łóżku i rozkoszowałam się, na początek – niespiesznym planowaniem dzisiejszego dnia – samych miłych rzeczy. Wyciągnęłam się wygodnie na łóżku, korzystając z przestrzeni, której rzadko jest aż tyle  i postanowiłam chwilę poleżeć, nie myśląc  o niczym, o ile to możliwe.

Patrzyłam sobie spokojnie przez okno, podziwiałam piękną pogodę mimo wczesnej pory, aż doszedł mnie zapach kawy… Hmmm, pomyślałam, pewnie T. sobie robił przed wyjściem do pracy. Ale kawa to kawa, jej zapach szybko zaprowadził mnie do kuchni,  a tam …niespodzianka… koszyczek z croissantami i malutką bagietką, świeże, słone masło, a obok słoiczek konfitury z płatków róż… i kartka, a na niej „Kochanie, kawa dopiero co naparzona, w koszyku świeże pieczywo i rogaliki, a w słoiku coś, co bardzo lubisz… no cóż, kiedy skończysz śniadanie, przejdź się do salonu …cdn”

Muszę przyznać, że nie wytrzymałam, poszłam od razu! J

W salonie na białym stoliku leżał piękny i okazały bukiet róż, a przed nim flakon zapachu Bvlgari, którego nie znałam. Zapach był rozpakowany, pudełeczko stało na półce. W nim – wiadomość takiej treści:
„ … musiałem wyjść wcześniej, Tobie życzę udanego dnia, rozkoszuj się wolnym czasem! Kwiaty – bez okazji, a zapach… no cóż, usłyszałem wczoraj w perfumerii że dwa spraye tego zapachu to bukiet 45 róż… i pomyślałem o Tobie. Całuję, do zobaczenia wieczorem. ” Ps. Zjadłaś od razu śniadanie czy przyszłaś do salonu? !!!

Życie ! piękne i nieprzewidywalne ! spryskałam nadgarstki, skórę szyi i otulona pięknym zapachem róż usiadłam z kawą niespiesznie planując dalszy ciąg pięknie rozpoczętego dnia…  Takie chwile… takie uczucia… czy można lepiej zacząć dzień ?

 

Bvlgari Splendida Rose Rose

Nuty głowy: Biała Morwa, Esencja Mandarynki
Nuty serca: Esencja Róży Damasceńskiej, Absolut Róży Damasceńskiej
Nuty bazy: Esencja Drzewa Sandałowego, Piżma

Zapach dostępny w perfumerii  →DOUGLAS 

Autor