ETAT LIBRE d’ORANGE Remarkable People

Czy zastanawiasz się jaki były świat bez niezwykłych ludzi, bez osobliwości, bez „barwnych ptaków”, bez wybitnych jednostek? Jednostajną szarością uśrednienia, czyż nie ?
ETAT LIBRE d’ORANGE  Remarkable People

Na każdą epokę, każdą erę  przypadają niezwykli ludzie …..

W klasycznej mitologii byli półbogowie, potomkowie bogów i ludzi, lub śmiertelnicy chowani do poświęcenia. Starożytni greccy poeci używali słowa półbóg jako synonim bohatera. Wykazywali siłę i moc, wolę do stawiania czoła wyzwaniom i konfrontacji z niebezpieczeństwem.

W Nowym Świecie byli eksploratorzy, którzy odkrywali nieznane lądy. Byli bohaterowie zmagający się z siłami natury aby pozyskać nowe terytoria. A także, zawsze, naukowcy, artyści, kompozytorzy, performerzy – wszyscy bohaterowie na swój własny sposób.

Nowi bohaterowie rodzą się każdego dnia. Jest jakiś pierwiastek, zdarzenie, okoliczność lub zrządzenie losu, które ich zmienia, dodaje mocy, umożliwia wyjście ponad przeciętność. Wierzą w coś innego, w coś lepszego.

Chcą zmieniać reguły, łamać zasady, burzyć status quo, na swój, mały lub wielki, ale dla nich znaczący – sposób. Być może już podejmowanie wysiłku ich wyróżnia.

Niektórym, te starania przynoszą sławę i chwałę. Wielu innych jest  nieznanych. Ale nie mogą, nie powinni, pozostawać niezauważeni.  To są nasi ludzie, niezwykli obywatele Etat Libre d’Orange .  Ludzie z „nie”: nieprzejednani, nieoczekiwani, niekonwencjonalni, nieprzewidywalni.

Składamy im hołd, oddajemy cześć, oferując niezwykły zapach na jaki zasługują.

ETAT LIBRE d’ORANGE  Remarkable People

Szachownica kojarzy się z pionkami…. Pionki – ludzie, zwyczajni, niczym się nie wyróżniający, żyjący w zawikłaniu swoich myśli, szydzący, śmiejący się z innych… w ten sposób reagują na przejawy niezwykłości, często tępiąc je słownie, a nieraz bardziej brutalnie …

Te ludziki, jak żołnierzyki strzelający z każdej strony, to mali ludzie, którzy chcą tacy na zawsze pozostać i pragną aby wszyscy byli tacy sami…

Takich ludzi jest dużo więcej niż nam się wydaje… ile z nas podziwia niezwykłe jednostki, inspiruje się nimi…. ile z nas gasi każdą niezwykłą osobowość ? często obserwuję to w mniejszych miejscowościach, gdzie ludzie są mniej anonimowi. Czemu by tak nie zmienić swojego nastawienia? Dlaczego tak ciężko nam pielęgnować niezwykłość za którą często stoi jakiś talent, niezwykła inteligencja…

Czy zastanawiasz się jaki były świat bez niezwykłych ludzi, bez osobliwości, bez „barwnych ptaków”, bez wybitnych jednostek? Byłby jednostajną szarością uśrednienia, czyż nie ?

ETAT LIBRE d’ORANGE  Remarkable People celebruje niezwykłych ludzi, niekoniecznie tylko  znanych, niekoniecznie tylko tych, którzy zmieniają świat, ale takich, którzy słuchają głosu własnego rozsądku i serca  – i pielęgnują swój osobisty „pierwiastek niezwykłości”… choćby tylko oni jedni o nim wiedzieli i na przekór wszystkim….

ETAT LIBRE d’ORANGE  Remarkable People
ETAT LIBRE d’ORANGE  Remarkable People

Złoty flakon zapachu z akordem szampana,  celebruje tę niezwykłość i wznosi za nią toast. Nuty zapachowe : Grejpfrut, Akord Szampana, Kardamon, Jaśmin, JE Curry, Czarny Pieprz, Labdanum, Drzewo Sandałowe dopełniają całości aby poczuć się niezwykle, wyjątkowo i stanąć ponad tymi, którzy są mali….

ETAT LIBRE d’ORANGE  Remarkable People ku chwale wszystkim, choćby najmniejszym lub nawet śladowym  pierwiastkom niezwykłości!!!

ETAT LIBRE d’ORANGE  Remarkable People
Autor