HERMES Le Jardin de Monsieur Li – nowy zapach Hermes

Kolekcja Hermes Parfums – Jardins  to wody toaletowe zainspirowane ogrodami, które zachwyciły Jean’a Claude’a Ellenę, tematyczne impresje olfaktywne, podróż śladami Kreatora Domu w różne strony świata:

* do Tunezji z Un Jardin en Mediteranee, 

* do Egiptu, z Un Jardin sur le Nil, 

* do Indii, z Un Jardin apres la Mousson

* do Francji, a dokładniej do Paryża… z Un Jardin sur le Toit. 

Hermes Parfums – Jardins
Hermes Parfums – Jardins

 

Każdy z zapachów kolekcji inspirowany jest dorocznym tematem kreatywnym Hermes.

W 2003 r. temat „Rok Śródziemnomorski” zainspirował Jean’a-Claude’a Ellenę  do stworzenia pierwszego: HERMES Un Jardin en Mediterranee„Ogród Sródziemnomorski” to hołd sekretnemu tunezyjskiemu ogrodowi Leili Menchari, dyrektorki dekoracji Hermes. Zapach przywołuje atmosferę sekretnych ogrodów śródziemnomorskich wypełnionych drzewami i kwiatami, mozaiką stłoczonych w nich zapachów.

Drzewo figowe, drzewo mastyksowe, ciepły czerwony cedr, białe kwiaty oleandru  i bergamotka tworzą świeży, drzewny, owocowy zapach, odpowiedni zarówno dla kobiet jak i mężczyzn, (natychmiast odświeżający i poprawiający humor). Flakon w kolorach wody i nieba: błękitno – zielony,  inspirowany połyskującymi refleksami Morza Śródziemnego.

Dwa lata później, w 2005 r.  w „Roku Rzeki”, kreator przeniósł się do ogrodów-wysp w delcie Królowej Rzek, aby stworzyć HERMES Un Jardin sur le Nil.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

W 2008 r. „Rok Indyjski” zainspirował go do sportretowania odrodzenia przyrody Indii po życiodajnych opadach
monsunowych: HERMES Un Jardin apres la Mousson – „Ogród po Monsunie”.

W 2011 roku temat „Współczesny Artysta Rzemieślnik” był okazją do celebrowania rękodzielnictwa każdego rodzaju.

Po wodach: deszczowej – Monsunu, rzeki – Nil, morza Śródziemnego, HERMES Un Jardin sur le Toit, czyli „Ogród na Dachu” to powrót do źródła, do… ojczystej ziemi…do ogrodu na dachu… 24, Faubourg Saint-Honore, czyli najsłynniejszego Butiku Hermes. Z trawnika tego ogrodu, spomiędzy jego gałązek, można spoglądać na cały Paryż. Ogród celebracji i radości, soczysty i beztroski, ewokacja jabłoni, gruszy i dzikich traw, zapach „oprószony” światłem magnolii…

W 2015, piąty zapach z kolekcji Zapachy – Ogrody, zainspirowany tematem „Wędrowiec na zawsze” zabiera nas, wraz z Jean’em-Claude’m Elleną, do Chin.

Hermes Le Jardin de Monsieur Li
Hermes Le Jardin de Monsieur Li

 

Hermes Le Jardin de Monsieur Li
Hermes Le Jardin de Monsieur Li

 

 

Każdy szczegół chińskiej kultury, której szczególną ekspresją są wyjątkowe, odcięte od świata ogrody, inspiruje go:  chiński ogród zaciera granice pomiędzy rzeczywistością a wyobrażeniem, jego obraz odbija się w wodzie, jego elementy odzwierciedlają naturalny, otaczający świat, świat w miniaturze.

Hermes Le Jardin de Monsieur Li
Hermes Le Jardin de Monsieur Li
Le Jardin de Monsieur Li
Hermes Le Jardin de Monsieur Li

Le Jardin de Monsieur Li, czyli „Ogród Pana Li” to ogród przebudzenia  i harmonii, zadziwiający i zapraszający… jak tradycyjny ogród chiński – gdzie nic nie jest przypadkowe, a każdy kto tu się znajdzie czuje się gościem proszonym, gościem, który swobodnie może oddać się medytacji, relaksować, lub po prostu podziwiać ogród, gdzie wszystko ma swoje miejsce a bogactwo roślinności i układ poszczególnych elementów zawsze zadziwia. Kwiatowo – roślinny zapach,  pachnie jak chiński ogród: roślinnym jaśminem, kumkwatem, bambusem, mokrymi kamieniami, śliwami…

Le Jardin de Monsieur Li
Hermes Le Jardin de Monsieur Li

 

Ilustracja bez początku ani końca otacza opakowanie Le Jardin de Monsieur Li , jej autorem jest współczesny chiński artysta –  Li Xin. Muśnięcia pędzla i tusz nasączony wodą spoczęły na tradycyjnym, białym papierze ryżowym, tworząc nieprzerwany, ekspansywny, ultra-szary wzór, składający się z tysiąca niuansów: odzwierciedlenie sekretnego, wyobrażonego pejzażu.

Hermes Le Jardin de Monsieur Li
Hermes Le Jardin de Monsieur Li

Dla odzwierciedlenia ogrodu i kontrastu z szarością, świetlisty, żółto-zielony odcień okrąża opakowanie i rozjaśnia flakon: nawiązanie do imperialnej tradycji chińskiej, w której kolor żółty jest symbolem autorytetu i bogactwa.

Hermes Le Jardin de Monsieur Li

Obydwa zapachy Hermes, zarówno Un Jardin sur le Nil jak i Le Jardin de Monsieur Li , są to bardzo świeże zapachy, które każdym psiknięciem przywołują wiosnę i lato . Ani przez chwilę nie przytłaczają , są nienachalne i  lekkie,  ładnie układają się na skórze i towarzyszą przez około 5 godzin. Zapachy Hermes to jedne z moich ulubionych, po które najczęściej sięgam wiosną i latem. Mają w sobie tyle świeżości , że nawet w pochmurny dzień można poczuć promienie słońca . Hermes Un Jardin sur le Nil jest zapachem , który może swobodnie używać również Wasz mężczyzna. Polecam , sprawdźcie koniecznie te dwa zapachy Hermes Jardin , myślę, że zauroczą wiele z Was.

Un Jardin sur le Nil
Un Jardin sur le Nil

Znacie zapachy Hermes ? Jakie zapachy przywołują u Was letnie klimaty ?

Autor