Lalique Amethyst Eclat

W 2007 roku powstał zapach Amethyst i stał się ikoną zapachów Lalique dla kobiet. Sukces, który zachwyca wszystkie pokolenia, dzięki nowoczesnej i wyszukanej kompozycji apetycznego ogrodu pełnego owoców, wzbogaconej drzewną, piżmową głębią.

Lalique Amethyst Eclat
Lalique Amethyst Eclat

 

7 lat później powstaje nowy rozdział tej historii Lalique Amethyst Eclat. Nowa kreacja czerpie inspirację z dzieł Rene Lalique’a, reinterpretuje piwonię, którą artysta często wykorzystywał w eleganckich motywach Art Déco. Zaledwie wyczuwalna w gęstwinie owoców Amethyst, w Amethyst Éclat piwonia , uważana w Chnach za królową kwiatów, gdzie symbolizuje bogactwo, prestiż , miłość i piękno rozkwita w całym majestacie.

Lalique Amethyst Eclat
Lalique Amethyst Eclat

Lalique Amethyst i Lalique Amethyst Eclat cieszą się wspólnym akordem maliny, porzeczki i jeżyny. Jak strużka pysznego soku, która cieknie po palcach gdy próbujemy uszczknąć z kolczastej gęstwiny obwieszonej owocami nasyconymi słońcem. To w tym apetycznym ogrodzie Nathalie Lorson, autorka obu zapachów, znalazła olśniewającą piwonię, która w sercu nowej kreacji rozkwita . Obecny także w oryginalnym zapachu, jej zapach… róży irosy – owocowym nutom nadaje blask klejnotów. Pulsującą, musującą wylewność piwonii łagodzą lekko cytrynowe nuty magnolii i pączków róż. Ostatni dodatek do tej łagodnie pąsowej palety: fiołek. Jego pudrowy zapach, którego użycza róży i malinie, prowadzi do tajemniczej zmysłowości drzewnej, waniliowej, piżmowej głębi.

Lalique Amethyst Eclat
Lalique Amethyst Eclat

Nuty głowy:

Porzeczka – Malina – Gruszka Nashi

Nuty serca:

Piwonia – Magnolia – Esencja Róży Bułgarskiej

Nuty głębi:Drzewo Fiołka – Jeżyna – Piżma 

Lalique Amethyst Eclat
Lalique Amethyst Eclat

Lalique Amethyst Eclat chroni kolumna szkła o czystych liniach, ukoronowana kwadratowym korkiem. Stylowy motyw cieniowania nawiązuje do barw pierwszego flakonu Amethyst. Nowy flakon ozdabia dekor wzbogacony o eleganckie piwonie. Jest prosty, elegancki i stanowi przykuwającą wzrok ozdobę toaletki. Mieniący się srebrny nadruk na tle cieniowanego szkła w kolorze fioletów opowiada historię zapachu ….

 

Lalique Amethyst Eclat
Lalique Amethyst Eclat

 

Zapach uwodzi absolutnie ! Moja przygoda z zapachami Lalique zaczęła się od flakonu zapachu [button color=”leave blank” size=”large” link=”https://www.inesbeauty.pl/2014/09/perles-de-lalique/” target=””]Perles de Lalique klik[/button] , który skradł moje zapachowe serce! Ten zapach to zupełnie inna bajka… jest owocowo ….jest kwiatowo , jest piwoniowo! Jest słodko i dziewczęco i kobieco ! Mieszanka leśnych owoców wychodzi pierwsza, jest soczyście… potem stopniowo oddaje miejsce kwiatowym nutom by na końcu uwodzić ciepłą wanilią i piżmem.

Mimo, że jest to woda toaletowa jest to zapach bardzo trwały.Do 7-8 godzin utrzymuje się na mojej skórze , a koszulki pachną nawet po praniu!

Mam wielką chęć poznać zapach Lalique Amethyst z 2007 roku, ciekawa jestem jak wypadnie w porównaniu z Lalique Amethyst Eclat 🙂

Mieliście okazję powąchać już ten zapach ? Czy lubicie zapachy , których nuty zapachowe kręcą się wokół ciemnych owoców?

Autor