Mon Guerlain

MON GUERLAIN

Hołd złożony współczesnej kobiecości – silnej, wolnej i zmysłowej. 

Od pięciu pokoleń kreator zapachów Guerlain uosabiał historię perfumiarstwa, którą ogarniał sercem i duszą. W poszukiwaniu nowych unikatowych surowców przemierzał całą Ziemię. Odkrywał nowe śmiałe akordy i stworzył ponad 1100 kompozycji… Pomimo tak licznych dokonań, kwestionował reguły, ignorował standardy i zrewolucjonizował nowoczesną sztukę perfumeryjną zapachem Jicky. Według Thierry’ego Wassera – piątego kreatora marki Guerlain, który zainicjował kreację nowego damskiego zapachu, nie sposób zdefiniować zapachu Guerlain, odwołując się jedynie do jego formuły: jej akordów i rzadkich surowców, połączonych w tajemniczych proporcjach.

Nazwa szeptana jak pieszczota na skórze. Nazwa, która przywołuje 200-letnią historię przepełnioną doświad- czeniami, napędzaną sukcesami, specjalistyczną wiedzą i szczodrością, przepojona pasją kreatora marki Guerlain

MON GUERLAIN
MON GUERLAIN

Flakon „quadrilobe” zrodził się w wyobraźni Gabriela Guerlain’a i wyprodukowany został przez firmę Baccarat w 1908 roku. Stał się wizytówką legendarnych zapachów. Rok po roku flakon ten zdobywał renomę jako jedna z ikon marki Guerlain, inspirował artystów i projektantów, którzy wciąż na nowo interpretowali go w swoich kreacjach.

Powściągliwy w formie, prosty i graficzny – przypomniana flakon alchemika. Nazwa „quadrilobe” pochodzi od oryginalnego korka, uformowanego z masywnej bryły, w której zachodzą na siebie cztery półkule. Dziś flakon ten skrywa Mon Guerlain – nowy zapach, który składa hołd współczesnej kobiecości, łącząc przeciwieństwa wyrażane w sile jego wyrazistych linii i zmysłowych zaokrągleń, które przywodzą na myśl silną, swobodną i zmysłową kobiecość.

 Niewidoczny tatuaż, Mon Guerlainnazwa szeptana niczym pieszczota skóry…
Ten świeżo-orientalny zapach zawiera wyjątkowe składniki: lawendę Carla z Prowansji, jaśmin Sambac z Indii, sandałowiec biały (Album) z Australii i wanilię tahitańską (Tahitensis) z Papui Nowej Gwinei. 

Lanwenda Carla – wyjątkowa odmiana tej rośliny, uprawiana w Prowansji, radykalnie odmienia zmysłowe i otulające oblicze wanilii tahitańskiej, gdyż nadaje jej śmiały i świeży charakter.
Jaśmin Sambac, zbierany o świcie, oddaje kompozycji całą swą niezwykłą finezję.
Sandałowiec biały Album wyraża siłę i strzeże tajemnicy odwiecznej kobiecości.

Zapach pasuje do wieczorowych kreacji, podkreśli kobiecość wytwornej damy ubranej w małą czarną i szpilki z ustami przyodzianymi w ultrakobiecą czerwień …. ale też i na co dzień, zawsze wtedy kiedy masz ochotę poczuć się wyjątkowo, zmysłowo i wtedy kiedy nie tylko spojrzeniem chcesz uwodzić …

MON GUERLAIN
Autor