Prawdziwa sztuka posiada moc otwierania nowych perspektyw, przekształcania rzeczy, które naszym zdaniem już znamy, w wyjątkowe doświadczenia, które ekscytują i wibrują głęboko w naszej duszy, jak gdyby miały miejsce po raz pierwszy. Acqua di Parma jest synonimem najwyższej sztuki perfumeryjnej już od przeszło stu lat, reprezentując rzemieślniczy proces wybierania najlepszej jakości składników i destylowania ich z mistrzowską umiejętnością. To pasja tworzenia wyjątkowych kompozycji zapachowych, które wibrują emocjami, takich jak Colonia, historyczne olfaktywne dzieło Acqua di Parma. Ten ponadczasowy i nowoczesny zapach to autentyczny obraz włoskiego stylu życia. “Frutti d‘Oro” – złote owoce – tak starannie uchwycone w kompozycji, przywołują na myśl słoneczne krajobrazy, ciepło emitowane przez uśmiech i gest oraz tę eteryczną i naturalną, niepowtarzalną włoską elegancję. Wszystkie zapachy Acqua di Parma odzwierciedlają tradycyjne serce klasycznej Colonii i jej doskonałą, olfaktywną równowagę.

I tak powstały Sygnatury Słońca. Wysublimowana ekspresja sztuki tworzenia perfum, której wyraziste inspiracje zrodziły się ze światła i odkryć. Materie wybrane z całego świata, o wyjątkowej olfaktywnej mocy i wartości, stanowią motyw przewodni nowej kolekcji. Każdy składnik jest destylowany, aż do uzyskania najczystszej esencji, każdy z nich jest bohaterem kompozycji i jej olfaktywnym objawieniem. Acqua di Parma filtruje wszystkie te wyjątkowe składniki przez sensoryczny pryzmat klasycznej Colonii, wnosząc światło i słońce do każdego z nowych Zapachów. Sygnatury Słońca są jak obcowanie ze znajomym zapachem, lecz zupełnie po raz pierwszy.

Acqua Di Parma OSMANTUS
Acqua Di Parma OSMANTUS!

OSMANTUS – KWIAT SZCZĘŚCIA

Bardzo mały, ale mocno pachnący kwiat. Małe korony osmantusa mają mniej niż centymetr średnicy i kwitnątylko przez jeden dzień w bujnych lasach południowo- wschodniej Azji. W tej krótkiej chwili, płatki w odcieniu od srebrno-białych do pomarańczowo-czerwonych, wydzielają bardzo mocne, intensywne aromaty. W Chinach osmantus nazywany jest „kwiatem szczęścia” i jest przekazywany przez pannę młodą nowej rodzinie jako pragnienie dobrobytu. Zgodnie ze starożytną wschodnią legendą, nasiona tego wiecznie zielonego krzewu zostały zrzucone na ziemię z księżycowego raju na życzenie Boga, który postanowił przynieść dobrobyt, harmonię i równowagę w relacjach międzyludzkich.

Acqua di Parma destyluje najczystszą i najcenniejszą esencję osmantusa i tworzy zapach, który wydobywa z niego nową, promienną elegancję. Preludium kompozycji stanowią świeże, musujące nuty zielonej mandarynki, połączone z delikatnymi, kwitnącymi akcentami neroli. Już na samym początku tej zaskakującej wody perfumowanej można poczuć ciepłe, eleganckie akcenty osmantusa, który idealnie łączy się ze zmysłowością piwonii i zwierzęcymi tonami ambry w nucie serca. Wreszcie, osmantus ujawnia się z całą swoją mocą w bazie zapachu, wzbogacony o otulające, aromatyczne nuty paczuli. Woda perfumowana, która odkrywa całe słońce zawarte w jednym z najbardziej charakterystycznych kwiatów południowo-wschodniej Azji.

Autor