Inspiracją do powstania najnowszej kolekcji Soleil od Toma Forda były promienie zimowego słońca odbijające się na dziewiczym białym śniegu. Skrzący się blask i rześkie powietrze alpejskich stoków zostały przeistoczone w zimowy kolor i zapach.

„Soleil Neige to jasna strona Soleil, to polarne oblicze słonecznie kwiatowego Soleil Blanc.  Nowy zapach przepełniony jest zimowym światłem i przywodzi na myśl migotanie słońca na śniegu.” – TOM FORD

Tom Ford Soleil przemierza drogę z Courchevel do Megève, inspirując się egzotyczną ucieczką z Soleil Neige. Nowy zapach Private Blend, pełen blasku i refleksyjnej eteryczności, nasuwa skojarzenie ze słońcem oświetlającym zbocza oprószone świeżym śniegiem. Zapach otwiera się jasnymi nutami bergamotki i nasion marchwi, które symbolizują chłodny odcień zimowego słońca, które otula wszystko lodowatą bielą. Kwiatowe serce, w którym udało się uchwycić efekt opalizującego nieba, roztacza nuty jasnych płatków w odcieniach kości słoniowej i róży. Świeże zielone nuty jaśminu wielokwiatowego, uzależniający kwiat pomarańczy i zapach białej kwiatowej karmaflor łączą białe kwiaty z bogatym ciepłem tureckiej róży. Zapach wtapia się w skórę i nasyca ją nutami drewna, miodu z czystka labdanum i porywającego piżma, natomiast żywiczny benzoes i kremowa wanilia zapewniają muśnięte słońcem wykończenie.

OM FORD SOLEIL NEIGE EAU DE PARFUM
TOM FORD SOLEIL NEIGE ED
TOM FORD SOLEIL NEIGE ED

Woda perfumowana Soleil Neige z linii Tom Ford Private Blend zamknięta jest w eleganckim, charakterystycznym dla tej linii flakoniku w kolorze kości słoniowej. Buteleczka o pojemności 50 ml, ozdobiona srebrną etykietą i metalową plakietką na zatyczce, przypomina pionka. Ekstrawagancka karafka o pojemności 250 ml, wykończona srebrną etykietą i srebrnym sznurkiem przy zatyczce, cechuje się kunsztownie zaprojektowaną elegancką sylwetką, która wyróżnia się wśród innych kosmetyków. Dopełnieniem luksusowego flakoniku tego zapachu jest srebrne opakowanie.

Nuty zapachowe : bergamotka, nasiona marchwi, jaśmin wielokwiatowy, karmaflor captive, czystek i benzoes.

Autor