Miód to nie tylko złocisty skarb ukryty w ulu, ale też bezcenny zasób składników odżywczych dla skóry. Ten słodki, bursztynowy eliksir, znany jako jedna z najlepszych substancji leczniczych na świecie, już za czasów starożytnych był ceniony za swoje właściwości. Ponad dziesięć lat temu dział badawczy Guerlain zaczął przyglądać się wyjątkowo silnemu działaniu składników miodu i jego niewiarygodnym właściwościom. Z badań przeprowadzonych przez markę Guerlain pod kierunkiem doktora Frédérica Bonté, we współpracy z profesorem Desmoulière’em, profesorem fizjologii i specjalistą od regeneracji tkanek na wydziale farmacji Uniwersytetu w Limoges, wynikło, że proces regeneracji blizn oraz metody odwracania oznak starzenia mają cechy wspólne. Dzięki tym najnowszym odkryciom naukowym Guerlain mógł stworzyć Abeille Royale i kompletną linię produktów przeciwstarzeniowych na bazie miodu i składników pochodzenia pszczelego. W tym celu powstała cała platforma poświęcona naukowej analizie produktów pszczelich – od tego, w jaki sposób mogą one usuwać widoczne oznaki starzenia, aż do tego, jak można je wykorzystać w produktach do pielęgnacji skóry. Na francuskiej wyspie Ouessant, znajdującej się zaledwie 18 kilometrów od wybrzeża, specjaliści marki Guerlain znaleźli najczystsze miody, które stały się składnikiem jej produktów. Ouessant, miejsce znajdujące się na liście chronionych krajobrazów UNESCO, to środowisko wyjątkowe za sprawą swojego ekosystemu i rzadkiej bioróżnorodności. Dzięki temu połączeniu czarne pszczoły mogą tam wytwarzać ceniony miód, który stał się integralną częścią technologii BlackBee Repair, opartej na mieszance miodu i mleczka pszczelego.

GUERLAIN ABEILLE ROYALE
GUERLAIN ABEILLE ROYALE

W 2010 r. Abeille Royale technologii BlackBee Repair użyto po raz pierwszy jako sposobu na redukcję zmarszczek i przywracanie jędrności skóry. W 2015 r. wykorzystano ją do pobudzania regeneracji komórek skóry, których uszkodzenia często przyspieszają pojawianie się widocznych oznak starzenia. W 2015 r. wykorzystano ją do pobudzania regeneracji komórek skóry, których uszkodzenia często przyspieszają pojawianie się widocznych oznak starzenia Od tego czasu Guerlain skupił się na zjawisku neurostarzenia. Badano, jak środowisko oddziałuje na skórę, jak wpływa na jej młodość i jak zaburza funkcjonowanie jej komórek. W 2017, inspirując się najnowszymi odkryciami neuronauki, Guerlain postanowił wykorzystać technologię BlackBee Repair jako sposób pobudzania zdolności skóry do samoregeneracji. Regulując funkcjonowanie komórek i przywracając skórze poddanej szkodliwym oddziaływaniom równowagi utraconej na skutek działania czynników neurostarzenia**, technologia ta aktywizuje naturalne zdolności skóry do odnowy. W 2019 roku zweryfikowana naukowo technologia BlackBee Repair została wykorzystana w wyjątkowo skutecznej nowej linii kremów Abeille Royale, której celem jest efektywne zwalczanie widocznych oznak starzenia.

Guerlain Abeille Royale
Guerlain Abeille Royale

Jednym z darów ula, prawdziwego skarbca natury, jest propolis, wyjątkowo silnie działająca naturalna żywica zbieraną przez pszczoły z drzew i pączków. Propolis, znany ze swych antyseptycznych właściwości, poprawia zdrowie skóry, idealnie odpowiadając na potrzeby cery tłustej i mieszanej***. Kompleks propolisowy, wybrany przez dział badawczy Guerlain jako główny składnik w linii Abeille Royale, pomaga regulować wydzielanie sebum i zwężać powiększone pory. W połączeniu z przeciwstarzeniowym i redukującym niedoskonałości działaniem technologii BlacBee Repair, Abeille Royale wzmacnia bariery ochronne skóry, dba o jej równowagę, pobudza jej naturalne sposoby ochrony i chroni ją przed oksydantami z otoczenia. Dzięki temu cera staje się gładsza i bardziej matowa, a skóra jędrniejsza i bardziej zrównoważona. Zarówno kremy na dzień, jak i kremy na noc łączą technologię BlackBee Repair z rewitalizującą pochodną witaminy C, działając ze zdwojoną siłą, by pomóc zaktywizować energię komórek* i pobudzić zdolności regeneracyjne skóry, tak aby z każdym dzień wyglądała na bardziej wypełnioną, promienną i pełną blasku. 

Krem do pielęgnacji nocnej łączy technologię BlackBee Repair z silną dawką witaminy E, by zwiększyć elastyczność skóry. Dzięki dodatkowi miodu z Ouessant, który zwalcza enzymy powodujące degradację elastyny, formuła ta zapewnia optymalną nocną naprawę i odnowę skóry, sprawiając, że wydaje się bardziej jędrna i wypoczęta.

Krem do pielęgnacji dziennej wyróżnia się lekką konsystencją dla cery tłustej i mieszanej nawilża, redukuje błyszczenie się i pozostawia skórę cudownie delikatną i aksamitną w dotyku. Dzięki lekkiej jak szept formule Day Cream rozpływa się na skórze, by natychmiast stworzyć wrażenie zachwycającej nieskazitelności. Przeznaczony dla skóry suchej delikatny i łagodzący Rich Day Cream to łagodne połączenie odżywczego wosku pszczelego, lekkiego olejku i delikatnego masła, by nawilżać, ale nie przetłuszczać. Dzięki swojej intensywnie ujędrniającej formule Night Cream rozprowadza się idealnie, otulając skórę kojącym kokonem delikatności na czas snu.

Wyróżniający linię Abeille Royale słodki miodowy aromat, teraz formuła została zmieniona tak, by jeszcze lepiej odpowiadała potrzebom skóry wrażliwej. Nowe szklane opakowania, wytworzone z innowacyjnego szkła Infini Neo przez firmę Verescence, współpracującego z Guerlain producenta opakowań, są lżejsze, zajmują mniej miejsca i mają tę samą pojemność, a zarazem są w 90% ze szkła pochodzącego z recyklingu. Dzięki temu nasz produkt uzyskuje niezwykły wynik, redukując swój roczny ślad węglowy o 44% (565 ton mniej wyemitowanego dwutlenku węgla) oraz zużycie wody o 42%.

Do wyboru mamy aż 3 kremy do pielęgnacji dziennej i jeden do pielęgnacji wieczornej. Jestem pewna, że każdy znajdzie odpowiedni dla siebie. Polecam !

Autor