SisleYouth Antipollution

Rewitalizujący, energetyzujący i intensywnie nawilżający produkt pielęgnacyjny, który kompleksowo pomaga chronić skórę przed różnymi rodzajami zanieczyszczeń :

ZANIECZYSZCZENIA W POMIESZCZENIACH ZAMKNIĘTYCH EMITOWANE M.IN. PRZEZ : świece, urządzenia elektryczne, środki czystości, farby, itp. Powietrze we wnętrzach budynków jest nawet o 5–10 razy bardziej zanieczyszczone niż powietrze na zewnątrz**.

ZANIECZYSZCZENIA ŚRODOWISKA ZEWNĘTRZNEGO : polutanty (szkodliwe substancje) atmosferyczne, spaliny, dym z papierosów.

ZANIECZYSZCZENIA CYFROWE, CZYLI WPŁYW ŚWIATŁA NIEBIESKIEGO EMITOWANEGO M.IN. PRZEZ : ekrany i urządzenia nowej technologii.

SisleYouth Antipollution chroni potencjał młodej skóry zabezpieczając ją przed wpływem zanieczyszczeń w zamkniętych pomieszczeniach oraz zanieczyszczeń na zewnątrz. Pomaga chronić ją przed szkodliwym działaniem zanieczyszczeń cyfrowych, które są emitowane przez urządzenia nowej technologii. Potwierdzono naukowo, że światło niebieskie jest niebezpieczne dla oczu, ponieważ ma wpływ na zwyrodnienie plamki żółtej, które następuje wraz z wiekiem. Wpływ światła niebieskiego na skórę jest nadal mało znany. Innowacyjne badania naukowe pokazały, że nadmierna ekspozycja na światło niebieskie (emitowane przez smartfony, tablety i ekrany telewizorów) przyspiesza starzenie się skóry. Światło w tym kolorze przenika skórę głębiej niż szkodliwe promienie UVA, dociera do wszystkich warstw skóry i wywołuje w jej komórkach stres oksydacyjny. Światło niebieskie sprawia, że skóra szybciej się odwadnia i przedwcześnie starzeje. 

Aby zapewnić kompleksowe działanie „anti-pollution” oraz skutecznie chronić skórę, walory antyoksydacyjne SisleYouth Antipollution zostały wzmocnione o nowe składniki:

  • Organiczny ekstrakt z nasion gryki – jako silny antyoksydant wzmacnia funkcję bariery ochronnej skóry i pomaga chronić skórę przed zanieczyszczeniami.
  • Organiczny ekstrakt z liści miłorzębu japońskiego – emblematyczny składnik aktywny marki Sisley, pomaga chronić skórę przed szkodliwym wpływem wolnych rodników, wytwarzanych pod wpływem zanieczyszczenia środowiska, a w szczególności światła niebieskiego. 
  • Funkcja naskórka jest wzmocniona dzięki ekstraktowi z zielonego groszku, który działa niczym „osobisty ochroniarz”, by wzmocnić odporność skóry.
  • Witamina E przeciwdziała wolnym rodnikom oraz wzmacnia naturalne mechanizmy obronne skóry.
  • Ekstrakt z żeń-szenia, znany z właściwości pobudzających, odświeża i rewitalizuje cerę.
  • Ekstrakt z kiwi odżywia skórę dzięki zawartości minerałów i witamin, przywraca jej witalność.
  • Cukier roślinny – naturalnie pozyskiwany składnik aktywny, wspomaga magazynowanie wody w warstwie rogowej naskórka oraz pomaga zachować jej optymalny poziom nawilżenia. W połączeniu z organicznym ekstraktem z nasion gryki o wysokiej zawartości cukru, pomaga nawilżać skórę.
  • Formułę dopełnia masło shea bogate w nienasycone kwasy tłuszczowe o właściwościach odżywczych i ochronnych.

 

SisleYouth Antipollution ma lekką konsystencję fluidu o matowym, aksamitnym wykończeniu. Momentalnie się wchłania. Produkt aplikujemy rano i wieczorem na skórę twarzy i szyi. SisleYouth Antipollution stymuluje zmysły energetyzującymi nutami olejków eterycznych z lawendy i egzotycznej werbeny. Aby podkreślić działanie ochronne produktu przed światłem niebieskim, jego flakon został wyposażony w nowoczesny, metaliczny, niebieski korek.

Autor