Clinique Anti – Blemish Solutions Clinical Clearing Gel 

Anti – Blemish Solutions Clinical Clearing Gel zawiera kompleks oczyszczający 4-in-1 Clearing Complex, który, dzięki połączeniu złuszczających martwy naskórek i działających przeciwtrądzikowo składników z substancjami regulującymi produkcję sebum i zapobiegającymi podrażnieniom, zmniejsza istniejące zmiany skórne i zapobiega nawrotom schorzenia. Wyjątkowa formuła na bazie wody i alkoholu umożliwia błyskawiczne wchłanianie żelu przez skórę, a hydrolat oczarowy ogranicza nadmierną produkcję sebum i ściąga pory.

Clinique Anti - Blemish Solutions Clinical Clearing Gel
Clinique Anti – Blemish Solutions Clinical Clearing Gel

4-in-1 Clearing Complex działa w następujący sposób:

  • Zwalczanie trądziku: Kwas salicylowy usuwa blokujące pory martwe komórki naskórka, zapobiegając w ten sposób wysypce.
  • Kontrola poziomu sebum: Laminaria Saccharina reguluje poziom produkcji sebum
  • Zapobieganie podrażnieniom: Ekstrakt z koralowca Elisella spp. łagodzi i koi pojawiające się na skórze zaczerwienienia .
  • Złuszczanie naskórka: Kwas salicylowy odpowiada za prawidłowy metabolizm komórek skóry.
Clinique Anti - Blemish Solutions Clinical Clearing Gel
Clinique Anti – Blemish Solutions Clinical Clearing Gel

 

Anti – Blemish Solutions Clinical Clearing Gel można stosować zarówno na całej twarzy jak i punktowo w miejscach pojawiania się wyprysków. 

W pierwszym przypadku na oczyszczonej skórze należy rozprowadzić cienką warstwę produktu.  Nie stosować równocześnie z innymi produktami przeciwtrądzikowymi do aplikacji naskórnej oraz zapewnić skórze odpowiedni poziom nawilżenia stosując pod żel beztłuszczową formułę nawilżającą taką jak np. Dramatically Different Moisturizing Gel.

W drugim przypadku, nałożyć odrobinę Anti – Blemish Solutions Clinical Clearing Gel na wypryski po zakończeniu czynności pielęgnacyjnych z zakresu Systemu Pielęgnacji Skóry 3 Kroki.

Clinique Anti - Blemish Solutions Clinical Clearing Gel
Clinique Anti – Blemish Solutions Clinical Clearing Gel

 Clinique Anti – Blemish Solutions Clinical Clearing Gel to przyjazny dla każdego rodzaju skóry produkt, który skutecznie pomaga w walce z niedoskonałosciami. Przetestowana dermatologicznie, szybko schnąca, beztłuszczowa formuła błyskawicznie wnika w głąb skóry działając przeciwtrądzikowo, regenerując skórę i zapobiegając pojawianiu się wyprysków.

Clinique Anti - Blemish Solutions Clinical Clearing Gel
Clinique Anti – Blemish Solutions Clinical Clearing Gel

Produkt zamknięty jest w plastykowym pojemniczku z nakrętką. Występuje w dwóch pojemnościach :

15ml/79 PLN oraz 30ml /119 PLN

U mnie, przy cerze suchej sprawdza się bardzo dobrze jak0″ niwelator” wyprysków. Jak tylko zauważę ,że coś zaczyna się pojawiać nanoszę niewielką ilość tego produktu na “zagrożone” miejsce. Próbowałam go również do walki z niedoskonałościami jakie mam zlokalizowane na połowie czoła jednak zbyt bardzo wysuszał mi to miejsce i po tygodniu używania niedoskonałości rzeczywiście było mniej ale skóra stała się mocno przesuszona i teraz nanoszę tylko punktowo. Zdecydowanie hamuje rozwój “nieprzyjaciela” i nie dopuszcza do pojawienia się ropnej wydzieliny. Stosując dwa razy dziennie na problematyczne miejsce , po dwóch dniach , zostaje tylko mało widoczna czerwona kropeczka, która po kolejnych dniach znika zupełnie. Myślę, że przy cerach tłustych sprawdzi się dużo lepiej ,a efekty będą bardziej spektakularne 🙂 Dla cer normalnych i suchych jest to kosmetyk zdecydowanie do stosowania punktowego 🙂 Po zastosowaniu tego preparatu, odczekuję chwilę i na to miejsce nanoszę grubszą warstwę nawilżacza, żeby nie pojawiły się w tym miejscu suche skórki.

Jeśli borykacie się z niedoskonałościami w postaci wyprysków i trądziku ten kosmetyk poradzi sobie w tej nierównej walce:)

Macie jakieś swoje sprawdzone sposoby na likwidację “nieprzyjaciół”?

Produkt przetestowany alergologicznie. W 100% bezzapachowy. 

 

 

Autor