Clinique Mild Clarifying Lotion

Oczyszczanie twarzy to etap pielęgnacji , którego odpuścić sobie nie mogę , choć nie jest to etap który w wieczornej pielęgnacji lubię. Kilka lat temu mocno zainteresowałam się 3 krokami oczyszczania jakie proponuje marka Clinique. Kupiłam na początek zestaw oznaczony numerem 2, który przeznaczony jest to cery mieszanej w stronę suchej, w skład którego wchodziło mydło do mycia twarzy, płyn złuszczający i emulsja nawilżająca. Byłam bardzo zadowolona z efektów jakie uzyskałam, cera się unormowała i wyglądała dużo lepiej. Była to pierwsza profesjonalna pielęgnacja oczyszczająca jaką zaczęłam używać. Z zakupu mydła do mycia twarzy zrezygnowałam gdyż w między czasie znalazłam swojego innego ulubieńca, natomiast przez kolejne lata z chęcią używałam płynu złuszczającego i emulsję nawilżająca. jakieś 3 lata temu pojawiły mi się problemy na skórze czoła o , których już Wam wielokrotnie pisałam, dermatolog też sobie nie poradził , używałam kremy ze sterydami, z antybiotykiem … odpuściłam bo nie było długotrwałej poprawy. Postanowiłam wypróbować na tą okolicę twarzy płyn złuszczający Clinique oznaczony nr 3 , przeznaczony do cery mieszanej w stronę tłustej. Regularnie , codziennie przecierałam czoło licząc , że może ten kosmetyk opanuje moje wypryski, które w sumie nie były ropne ale widoczne i drażniące. Niestety moja skóra na czole była w jeszcze gorszym stanie niż dotychczas. Moja analiza doprowadziła mnie do wniosków . Moja skóra na czole jest po prostu przesuszona. W tym okresie miałam dłuższą grzywkę czesaną na bok, a używanie lokówko-suszarki blisko tej okolicy czoła dołożyło swoje 5 groszy :/ Odstawiłam płyn złuszczający z nr 3 , nie chcąc rezygnować z zabiegów złuszczania, które uważam za potrzebne kupiłam płyn złuszczający dla cery bardzo suchej –  Clinique Mild Clarifying Lotion, który okazał się strzałem w dziesiątkę !

 Clinique Mild Clarifying Lotion

 Clinique Mild Clarifying Lotion
Clinique Mild Clarifying Lotion

Zamknięty w butli o pojemności 200ml / 79zł . Dość duży otwór pozwala na swobodne dozowanie kosmetyku na wacik.

 Clinique Mild Clarifying Lotion
Clinique Mild Clarifying Lotion

Konsystencja jak na płyn jest dość gęsta , ma zielono-perłowe zabarwienie i jest bezzapachowa. Formuła zawiera kwas salicylowy dla bardzo delikatnego złuszczania naskórka ale nie zwiera alkoholu i w żaden sposób nie podrażnia mojej suchej, wrażliwej cery. Wacik nie chłonie dużej ilości tego produktu ze względu na jego konsystencję więc jest to też produkt bardzo wydajny w porównaniu z innymi kosmetykami tego typu , np płynem złuszczającym z nr 2,3 .

 Clinique Mild Clarifying Lotion
Clinique Mild Clarifying Lotion

Bardzo dobrze oczyszcza skórę, która po jego zastosowaniu staje się bardziej gładka i promienna. Utrzymuje optymalny poziom nawilżenia , oczyszcza pory i zmniejsza ich objętość. Wzmacnia działanie kolejnych kosmetyków pielęgnacyjnych jakie w nakładamy w dalszym etapie. Wśród wszystkich 5 dostępnych płynów złuszczających , będących elementem rytuału oczyszczania w 3 krokach Clinique ta wersja odpowiada mi najbardziej , trochę czasu zajęło mi sprawdzenie ale dziś już wiem , że ten płyn dla mojej cery jest najlepszy i nie mam co kombinować z innymi. Najbardziej jednak popularnym zestawem jest ten z nr 2 i nr 3  , najczęściej też można je kupić w fajnym zestawie . Ja kupuję niestety osobno gdyż ani razu nie udało mi się tej wersji dorwać w zestawie. Bardzo lubię również emulsję nawilżającą z pielęgnacji 3 kroków Clinique ale o niej przy innej okazji powiem coś więcej.

Ważną informacją, o której również nie wiedziałam parę lat temu rozpoczynając przygodę z tymi płynami jest to ,że nie można przecierać dwa razy tego samego miejsca na skórze.

Dostępny w 4 formułach odpowiadających stopniowi złuszczenia naskórka wymaganemu dla poszczególnych typów skóry .

Jeśli macie chęć podejrzeć inne kosmetyki jakie używam do oczyszczania twarzy zapraszam do obejrzenia filmiku z moim oczyszczaniem twarzy na YT:)

Znacie 3 kroki Clinique ? używacie płynów złuszczających w codziennej pielęgnacji ?

 

Autor