CLINIQUE Soniczna szczoteczka do oczyszczania twarzy

Dokładne oczyszczenie to podstawa i wstęp do dalszych kroków pielęgnacyjnych. Wiele razy pokazywałam Wam kosmetyki, które towarzyszą mi podczas rytuału oczyszczania, nie mam swoich ulubionych i bardzo często zmieniam korzystając z bogatej oferty wielu marek kosmetycznych. Moje oczyszczanie to nie tylko kosmetyki, to także mechaniczne oczyszczanie przy użyciu szczoteczek do mycia twarzy. Mam dwie szczoteczki soniczne, Clarisonic Mia 2Clinique Sonic System Purifying Cleansing Patterned Brush, a także manualną szczoteczkę do mycia twarzy marki Sisiley, którą pokazywałam Wam TUTAJ . Dziś pokażę Wam szczoteczkę Clinique, która bardzo przypadła mi do gustu i obecnie używam właśnie tą zamiast Clarisonic. Zapewne wiele z Was zapyta o porównanie tych dwóch. Szczotkę Clarosonic bardzo lubię, używałam przez ostatnie 2 lata. Początkowo codziennie, dwa razy dziennie. Cera pięknie się oczyściła, ale po kilku miesiącach była bardzo mocno podrażniona. Nie wiążę tej sytuacji z kosmetykiem, ewidentnie był to efekt zbyt intensywnego używania szczoteczki. Na jakiś czas zupełnie zaprzestałam używania, cera się uspokoiła. W kolejnych miesiącach , używałam już tylko raz dziennie 2-3 razy w tygodniu. Nie zauważyłam podrażnień tak dużych jak wcześniej niemniej jednak delikatne były. Zredukowałam częstotliwość mycia szczoteczką do 2 razy w tygodniu. I to była bardzo dobra decyzja. Od jakiegoś czasu zaczęłam stosować szczoteczkę Clinique Sonic System Purifying Cleansing Patterned Brush, początkowo używałam 2-3 w tyg aby sprawdzić czy nie pojawi się podrażnienie. Po dwóch tygodniach nic się nie działo. Rozochocona zaczęłam sięgać częściej, 4 razy w tyg, plus wtedy kiedy widziałam, że po całym dniu noszenia cięższego makijażu moja cera wymagała lepszego oczyszczenia. Szczoteczka do tej pory nie wywołała u mnie żadnego podrażnienia, a ja jestem bardzo zadowolona z efektów.

Clinique Sonic System Purifying Cleansing Patterned Brush

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Stworzona przez specjalistów z zakresu dermatologii. Dzięki niej skóra staje się promienna, a pory oczyszczone. Daje lepsze rezultaty, niż w przypadku mycia twarzy samymi dłońmi z kosmetykiem pielęgnacyjnym. Lekka, kompaktowa i wodoszczelna. W zestawie, który otrzymujemy znajduje się szczoteczka z nakładką zabezbpieczającą końcówkę z włosiem i kompaktowa ładowarka.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERAGłowica szczoteczki o włosiu zaprojektowanym z myślą o oczyszczaniu bardziej efektywnym, choć równie delikatnym jak mycie twarzy przy pomocy rąk. Owalna głowica powstała z myślą o ukierunkowanym oczyszczaniu trudnodostępnych obszarów twarzy obejmujących m.in. nos, linię włosów i brodę. Za skuteczność łagodnego i dostosowanego do indywidualnych potrzeb oczyszczania odpowiadają dwa czynniki. Wyprofilowana końcówka składająca się z twardszego, krótszego zielonego włosia, które ułatwia i zwiększa efekty oczyszczania obszarów o bardziej intensywnej produkcji sebum, w większym stopniu narażonych na blokowanie porów, takich jak np. strefa T. Korzystanie z niej jest niezwykle wygodne, gdyż dostosowuje się ona do ruchu ręki. W głównej części szczoteczki znajduje się bardziej miękkie, białe włosie, przeznaczone do oczyszczania rozleglejszych obszarów twarzy o delikatniejszej skórze i mniejszej gęstości rozmieszczenia gruczołów łojowych.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Aby uzyskać najlepsze rezultaty, najpierw wykonuję demakijaż twarzy i oczu. Nakładam Clinique Foaming Facial Soap na zwilżoną skórę, lub bezpośrednio na zwilżoną główkę szczoteczki.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 Clinique Foaming Facial Soap to mydło stworzone do używania wraz ze szczoteczką soniczną Sonic Cleansing Brush. Dzięki swojej formule pomaga w delikatnym przesuwaniu się włosia szczoteczki po skórze podczas mycia twarzy. Łagodnie, lecz skutecznie usuwa zabrudzenia, hamuje produkcję sebum i niedoskonałości. Pozostawia poczucie komfortu i miękkości. Formuła beztłuszczowa.

Delikatnie masuję skórę w strefie T przez ok. 15 sekund, a przez kolejne 15 sekund oczyszczam skórę na policzkach wykorzystując białe włoski. Zielonymi włoskami na końcu szczoteczki oczyszczam skórę w strefie T, stosując ruchy góra-dół. Szczoteczka działa najlepiej, kiedy pozwolimy jej delikatnie przesuwać się po powierzchni skóry – nie ma potrzeby dociskania. Należy pamiętać aby omijać okolicę oczu.
Szczoteczka automatycznie wyłączy się po 30 sekundach. Kiedy rozpoczynamy używanie szczoteczki, jest to zalecany czas oczyszczania dla wszystkich typów skóry. Producent zaleca na  początku używanie jej raz dziennie, wieczorem. Z czasem, możemy zwiększyć częstotliwość do dwóch razy dziennie oraz czas oczyszczania do jednej minuty.

Porównując do szczoteczki Clarisonic Mia 2 , szczoteczka Clinique ma delikatniejsze włosie, owalny kształt bardzo ułatwia oczyszczanie w załamaniach i trudniej dostępnych miejscach. jest lżejsza i wygodniej trzyma się w dłoni. Jeśli chodzi o efekt zmniejszenia widoczności porów oceniam na równi z Clarisonic. Ta jednak pozwala mi na częstsze takie dokładne oczyszczanie cery bez ryzyka podrażnienia.

Tylko do wyczerpania zapasów soniczna szczoteczka Clinique Sonic System Purifying Cleansing Brush dostępna będzie w deseń groszków, w dwóch kolorach – zielonym i fioletowym.

CLINIQUE-SONIC-SYSTEM-Polka-Dots-GREEN-ICON_Fotor_C3333ollage-800x483

Mieliście okazję używać szczoteczki Clarisonic lub Clinique ? jakie są Wasze odczucia ?

Autor