LE’MAADR  A WODA MICELARNA DO CERY NACZYNKOWEJ Z KOMÓRKAMI MACIERZYSTYMI

Żadna z nas pewnie nie zapomina o ważnym kroku , jakim jest demakijaż 🙂 Nie jest to moja ulubiona czynność jeśli chodzi o pielęgnację ale wiem jak ważna dla mojej cery. Z pewnością każda z nas używa zupełnie innych kosmetyków w tej kwestii ale idea jest jedna ! Dokładne oczyszczenie to podstawa i wstęp do dalszych kroków pielęgnacyjnych. Dla mnie to najważniejszy z kroków w codziennej pielęgnacji. Do demakijażu twarzy jako  pierwszy kosmetyk zawsze używam płynu micelarnego, który bardzo dobrze sobie radzi ze zmyciem podkładu z cery. Przerobiłam już wiele płynów micelarnym, stałą pozycją na mojej toaletce jest płyn micelarny Biodermy. Jakiś czas temu zaczęłam używać wodę micelarną marki LE’MAADR i dziś o niej słów kilka.

Moja cera nie jest zbyt wymagająca niemniej jednak ma dużą skłonność do podrażnień i przesuszania dlatego z dużą nieśmiałością podchodzę do każdej nowej pozycji wśród produktów do oczyszczania. Tak też było w przypadku tej wody. Po mało dobrych doświadczeniach z płynem micelarnym marki Loreal i Garnier obawiałam się najbardziej wysuszenia cery, które wcześniej wymienione kosmetyki u mnie niestety to wywołały.

LE’MAADR  A WODA MICELARNA DO CERY NACZYNKOWEJ Z KOMÓRKAMI MACIERZYSTYMI
LE’MAADR A WODA MICELARNA DO CERY NACZYNKOWEJ Z KOMÓRKAMI MACIERZYSTYMI

LE’MAADR  A WODA MICELARNA DO CERY NACZYNKOWEJ Z KOMÓRKAMI MACIERZYSTYMI zamknięta jest w typowej  dla tego rodzaju produktów plastykowej butli o pojemności 500ml w estetycznej szacie graficznej. 

Dzięki zawartości Citrustemu pozyskiwanego z komórek macierzystych pomarańczy, zwiększa ekspresję genów odpowiedzialnych za poprawę struktury matrycy pozakomórkowej czyli reorganizuje i przywraca gęstość strukturze skóry właściwej zwiększając syntezę składników tworzących matrycę pozakomórkową. Ma to wpływ na poprawę kondycji skóry, przez wzmacnianie struktury jej poszczególnych elementów.

LE’MAADR  A WODA MICELARNA DO CERY NACZYNKOWEJ Z KOMÓRKAMI MACIERZYSTYMI
LE’MAADR A WODA MICELARNA DO CERY NACZYNKOWEJ Z KOMÓRKAMI MACIERZYSTYMI

Płyn poprawia kondycję naczyń krwionośnych, uszczelnia je i zwężą dzięki zawartości ekstraktów z liści miłorzębu japońskiego (Gingko biloba) oraz kasztanowca zwyczajnego (Aesculus hippocastanum). Bardzo dobrze i skutecznie oczyszcza skórę twarzy, usuwa cały makijaż nie wywołując podrażnień i zaczerwienienia. Podczas całego okresu używania tej wody nie odnotowałam przesuszenia skóry na twarzy. Nie próbowałam tej wody do demakijażu oczu, gdyż w tym celu używam innych kosmetyków ze względu na bardzo wrażliwą skórę pod oczami. Próbowałam na dłoni zmyć wodoodporne kosmetyki kolorowe typu maskara, kredka do powiek i bardzo dobrze sobie radzi bez konieczności użycia dużej siły pocierania. Wystarczy na chwilę przyłożyć zwilżony wacik i delikatnie pocierać.

 

LE’MAADR  A WODA MICELARNA DO CERY NACZYNKOWEJ Z KOMÓRKAMI MACIERZYSTYMI
LE’MAADR A WODA MICELARNA DO CERY NACZYNKOWEJ Z KOMÓRKAMI MACIERZYSTYMI

Wydajność tego kosmetyku oceniam wysoko, podobnie jak w przypadku płynu micelarnego Biodermy w tej samej pojemności wystarczy mi na około miesiąc regularnego używania. Wieczorem podczas demakijażu i rano przy usuwaniu resztek wieczornej pielęgnacji czy masek. Jak dla mnie zapach mógłby by być troszkę mniej intensywny. Ten płyn mogę swobodnie zamiennie stosować z płynem Biodermy, nie podrażnia i nie wysusza mojej cery a to są dwie główne właściwości, które w pierwszej kolejności biorę pod uwagę.  Cena jest porównywalna do płynu Biodermy, 500ml około 60zł.

Znacie kosmetyki marki LE’MAADR ?

Autor