Clinique przedstawia: Pep-Start™ Double Bubble Purifying Mask

CLINIQUE Pep-Start™ Double Bubble Purifying Mask  to odświeżająca, oczyszczająca żelowa maseczka, która pozostawia skórę świetnie oczyszczoną i idealnie przygotowaną do nałożenia makijażu.

Ciekawa formuła przemienia się z różowego żelu w warstwę małych, białych, oczyszczających bąbelków.  Energetyzujące działanie bąbelków i składniki złuszczające oczyszczają cerę z sebum i zanieczyszczeń, odsłaniając delikatniejszą i wygładzoną skórę, gotową na nałożenie makijażu. Jako maseczkowy freak przetestowałam tę maseczkę nie tylko w porannym rytuale pielęgnacyjnym przygotowującym cerę do nałożenia makijażu ale używałam ją także na wieczór przed nałożeniem wieczornej pielęgnacji.

W obydwu przypadkach sprawdza się bardzo dobrze. Cera jest rzeczywiście dużo bardziej gładka, rozświetlona, a widoczność porów zminimalizowana. Maseczka nie podrażnia mnie, nie przesusza i nie powoduje zaczerwieniania. Mimo delikatnej formuły jest świetnym produktem oczyszczającym cerę.

Clinique Pep-Start™ Double Bubble Purifying Mask

W składzie maseczki znajduje się

  • Glukozyd decylowy + Kokoiloizetionian sodowy + Kokamidopropylobetaina – pieniące się składniki, które pomagają zmyć powierzchniowe zanieczyszczenia, mogące prowadzić do zatykania porów i matowej, pozbawionej blasku cery.
  • Gliceryna – nawilżający składnik, który zapobiega wysuszaniu i łuszczeniu się skóry.
  • N-Acetyloglukozamina – Aminocukier, który zwiększa nawilżenie, redukuje suche skórki i pomaga unormować złuszczanie się zewnętrznej warstwy skóry.

Maskę nakładam na wcześniej oczyszczoną cerę i pozostawiam na około 2 minuty. Po tym czasie zmywam ją letnią, bieżącą wodą i osuszam przed nałożeniem pielęgnacji.

Clinique Pep-Start™ Double Bubble Purifying Mask
Autor