SHISEIDO Purifying Mask

Oczyszczanie jest pierwszym etapem dla uzyskania bardziej jednolitej i rozświetlonej cery. Każda z nas zapewne ma swoje ulubione kosmetyki, które używa na codziennie podczas demakijażu. Ale oczyszczanie cery to nie tylko mleczka, płyny micelarne, mydełka, pianki… To także peelingi do twarzy i maski, których zadaniem jest oczyszczenie cery, odblokowanie por, wyregulowanie wydzielania sebum i usuwanie obumarłych komórek naskórka. W mojej codziennej pielęgnacji takich masek nie może zabraknąć. Używam regularnie i mam kilka ulubionych po które z przyjemnością sięgam. 

SHISEIDO Purifying Mask

SHISEIDO Purifying Mask

SHISEIDO Purifying Mask

SHISEIDO PURIFYING MASK  to oczyszczająco, odżywcza maska do twarzy na bazie glinki. Formuła z odżywczą, bogatą glinką z morza japońskiego skutecznie odblokowuje i oczyszcza pory skóry, reguluje wytwarzanie sebum, usuwa obumarłe komórki naskórka. 

SHISEIDO Purifying Mask
SHISEIDO Purifying Mask
SHISEIDO Purifying Mask

Maska zamknięta jest w wygodnej tubce o pojemności 75ml. Dość gęsta formuła nie utrudnia aplikacji. Jest wyjątkowo komfortowa w stosowaniu (przez cały czas aplikacji maska zachowuje elastyczność i nie wysycha), po zmyciu pozostawia skórę perfekcyjnie oczyszczoną. Tekstura skóry jest wyraźnie wygładzona, a pory są zmniejszone. Skóra odzyskuje jednolity koloryt, cera jest ożywiona,  bardziej rozświetlona, odzyskuje świeżość oraz zdrowy i promienny wygląd.

Niewielką ilość maski maski nakładam na wcześniej oczyszczoną suchą skórę twarzy omijając okolicę oczu. Pozostawiam na 5 minut, a następnie zmywam ciepłą wodą i stosuję kolejne kroki pielęgnacyjne.

Maskę używam 2 razy w tygodniu lub częściej stosownie do potrzeb mojej skóry.         W przeciwieństwie do innych masek na bazie glinki, Shiseido Purifying Mask zachowuje elastyczność zapewniając maksymalne przyleganie formuły do skóry i jest odpowiednia nawet dla bardzo suchej skóry.

SHISEIDO Purifying Mask
Autor