Origins – pierwszy w Europie salon stacjonarny ! 

Jakiś czas temu miałam okazję uczestniczyć w otwarciu pierwszego salonu firmowego marki Origins. Marka jeszcze niedawno bardzo mało znana w Polsce od lipca tego roku jest już dostępna. Póki co salon jest jeden i znajduje się w Warszawie w Galerii Mokotowskiej, ale myślę że jeśli jesteście zainteresowani zakupem produktów tej marki to na pewno znajdą się dobre duszyczki, które pomogą w zakupie.

Od momentu powstania firmy w 1990 roku, przedstawiciele Origins przetrząsają ziemię, aby odkryć najbardziej skuteczne rośliny i wykorzystują swoje składniki o niezwykłej mocy, do tworzenia wysokowydajnych, naturalnych produktów do pielęgnacji skóry. Proces ten pozwolił Origins zwrócić  się do natury po inspirację  i do nauki po potwierdzenie. Rygorystyczny proces identyfikacji składników firmy Origins zaczyna się na długo przed laboratorium. Po znalezieniu tych niezwykłych składników z całego świata, są one następnie testowane w Origins pod względem bezpieczeństwa i skuteczności. Korzyści z ekstraktów roślinnych są analizowane i badane, by zapewnić, że jedynie najczystsze i najbardziej skuteczne składniki są  wybierane dla celów testowych. Następnie Origins idzie o krok dalej, poprzez izolowanie elementów o najsilniejszym działaniu z każdego składnika i wykorzystuje udoskonalone, oraz oczyszczone ekstrakty z najbardziej aktywnych składników.

Origins w Polsce
Origins w Polsce
Origins w Polsce
Origins w Polsce

Firma Origins powstała przy założeniu otwartej sprzedaży, zakupów kosmetycznych bez barier. W 2014 roku marka zaprezentowała pierwszy interaktywny concept store oparty na modelu zakładającym odkrywanie, by zaoferować klientom bardziej nowoczesne podejście i interesujące doznania.

Origins w Polsce
Origins w Polsce

Ten nowy sposób sprzedaży detalicznej pozwala zabrać klienta w „podróż  z przewodnikiem”, umożliwia odkrywanie i eksplorację . Klienci mogą przetestować produkty zapewniające określone korzyści, co pozwala przenieść opowieści o naturalnym pozyskiwaniu składników oraz naukowym potwierdzeniu ich właściwości do prawdziwego życia w sposób interaktywny. Nowy model skupia się na eksploracji i podróży do źródeł wyjątkowych i specjalnych składników na całym świecie. Studia i laboratorium, gdzie identyfikuje się, bada i formułuje najnowsze, wysoce skuteczne innowacyjne produkty do pielęgnacji skóry. Konsumenci są zaproszeni do wewnątrz w celu zbadania składników, mieszanek olejków eterycznych i informacji o produkcie znalezionych w słoikach, by odkryć rygorystyczne testy i klinicznie potwierdzone rezultaty pielęgnacji skóry dzięki formułom ze znakiem Origins; a jest to możliwe poprzez aktywne uczestnictwo w podróży „od rośliny do formuły”.

Origins w Polsce
Origins w Polsce
Origins w Polsce
Origins w Polsce
Origins w Polsce
Origins w Polsce
Origins w Polsce
Origins w Polsce
Origins w Polsce
Origins w Polsce

Nowa koncepcja została zaprojektowana tak, aby udoskonalić łatwość nawigacji w połączeniu z ujmującym, indywidualnym i luksusowym procesem zakupu. Klient sam decyduje czy chce zwiedzać i eksperymentować samemu czy woli indywidualną konsultację z przewodnikiem Origins. Wgląd w zachowania i preferencje klientów marki Origins zainspirował ewolucję przestrzeni sklepowej, włączając:

  • duży, wspólny zlew gdzie klienci mogą się zrelaksować i zagłębić w produkty, odkrywając przy tym potężną moc naturalnych składników oraz uzyskać swobodną w stylu konsultację na temat pielęgnacji skóry.
Origins w Polsce
Origins w Polsce
  • odkrywcza ściana z próbkami produktów składa się z rzędów szklanych słoików, niczym ze sklepu z cukierkami, co daje klientom okazję do wybrania i przetestowania produktów w domu.
  • punkt pakowania upominków to darmowa usługa marki Origins, gdzie klienci mogą nadać indywidualny charakter swoim prezentom przez cały rok.
Origins w Polsce
Origins w Polsce
  • osobna ściana przedstawia szerokość asortymentu charakterystycznych dla Origins produktów dla ciała i kąpieli, które promują zdrowotność i zmysłowe odprężenie.
  • specjalnie przygotowana szafa  z pielęgnacją dla mężczyzn
Origins w Polsce
Origins w Polsce

Dzięki zwiedzaniu i odkrywaniu z przewodnikiem, klienci mają szansę przetestować produkty o sprecyzowanych korzyściach w przyciągającej przestrzeni sklepowej, która jest odzwierciedleniem hasła marki „Nigdy nie przestawaj odkrywać.”

Origins w Polsce
Origins w Polsce

Sklep utrzymany jest w ciepłym klimacie. Starannie poukładane produkty na półkach, łatwość wyszukania produktów przeznaczonych do konkretnej pielęgnacji, a także przemiłe Panie konsultantki. To wszystko składa się na dużą przyjemność zakupów.

Origins w Polsce
Origins w Polsce
Origins w Polsce
Origins w Polsce

Do każdych zakupów, jeśli kupimy jakiś krem pielęgnacyjny możemy wybrać sobie zestaw mini produktów.

Origins w Polsce
Origins w Polsce
Origins w Polsce
Origins w Polsce

Jestem w trakcie testowania kilku produktów i moje zainteresowanie tą marką rośnie. Póki co jestem zachwycona maseczkami, które kupiłam i już wiem, że na pewno na tych jednych opakowaniach się nie skończy. Jeśli jesteście zainteresowani moją opinią o kosmetykach jakie testuję wypatrujcie recenzji. Pierwsza już niebawem!

Jeśli będziecie mieli okazję być w Warszawie w Galerii Mokotowskiej zachęcam Was do zajrzenia do sklepu Origins, myślę ,że szybko z niego nie wyjdziecie 🙂 Jeśli nie macie możliwości czekam na Wasze wiadomości, z przyjemnością pomogę w zakupie 🙂

Miłego dnia Kochani ! :*

 

 

Autor