CLARINS Double Serum

CLARINS
DOUBLE SERUM

Parę lat temu poznałam i zakochałam się w Double Serum marki CLARINS. Zużyłam kilka opakowań i zawsze z dużym sentymentem do niego wracam. Wieści jakie do mnie docierały z nadejściem nowej odsłony kultowego dla mnie serum przyspieszały bicie kosmetycznego serca!  Doczekaliśmy się ! 8 edycja tego kultowego produktu marki Clarins na dobre rozgościła się na perfumeryjnych półkach i zdobyła kolejne serca!

Nowe Double Serum to połączenie dobroczynnych właściwości nietłustego olejku z lekkością ultra komfortowego żelu. Jego formuła jest odpowiednia dla każdego rodzaju cery, nawet najbardziej wrażliwej, bez względu na jej typ, karnację czy wiek, a niezmiennie zniewalający zapach zapewnia wyjątkowe doznania sensoryczne ! Kocham miłością absolutną !  To koktajl najlepszych składników roślinnych, głównie pochodzenia organicznego oraz certyfikowanych fair trade zamknięty w podwójnym flakonie przyjaznym środowisku.

CLARINS DOUBLE SERUM

Wszystkie najnowsze odkrycia ze świata roślin zostały zawarte w nowym CLARINS Double Serum, aby uzyskać jeszcze bardziej skuteczne działanie na 5 witalnych funkcji skóry.  Laboratoria Naukowo-Badawcze Clarins zmobilizowały wszystkie swoje naukowe zasoby, aby rozszyfrować właściwości kosmetyczne setek ekstraktów roślinnych oraz zbadać jak współgrają one ze skórą. To precyzyjne przedsięwzięcie doprowadziło do wyboru 18 najbardziej skutecznych i wydajnych ekstraktów roślinnych, kóre oddziałują na każdą z funkcji witalnych skóry oraz dwa składniki o ukierunkowanym działaniu. Double Serum łączy wszystkie te ekstrakty w jednym produkcie dzięki swojej unikalnej podwójnej formule.  Laboratoria Clarins wyselekcjonowały składnik o najwyższej skuteczności, aby chronić „system słuchania” komórek (mikrodomeny lipidowe) oraz utrzymać chłonność komórek. To ekstrakt z kurkumy, wysoce bogaty w turmerony, odkrycie roślinne zainspirowane biomimetyzmem.

Double Serum marki CLARINS

Clarins zdecydował się na stworzenie podwójnej formuły, aby móc umieścić
w jednym produkcie najbardziej skuteczne ekstrakty roślinne o działaniu przeciwstarzeniowym, zarówno te rozpuszczalne w wodzie jak i w tłuszczach, bez ryzyka ich niekompatybilności lub niestabilności. Poprzez stworzenie podwójnej formuły, Clarins otworzył drzwi do wykorzystywania nieskończonej ilości składników, dzięki czemu Double Serum może to czego nie jest w stanie zrobić żadna pojedyncza formuła: zapewnić komórkom skóry składniki przeciwstarzeniowe w ich najlepszej koncentracji.  Dwie trzecie formuły zawiera składniki rozpuzszczalne w wodzie, a jedną trzecią w tłuszczach. Ta poporcja jest podobna do filmu hydrolipidowego skóry. To właśnie dlatego Double Serum jest tak szybko i łatwo absorbowalne przez skórę.

Double Serum marki CLARINS
Double Serum marki CLARINS

W 1996r., 11 lat od powstania, Double Serum zmknięte zostałopo raz pierwszy we flakonie z dwiema komorami. Możliwe stało się połączenie ze sobą składników rozpuszczalnych w wodzie z tymi rozpuszczalnymi w tłuszczach w ich optymalnej koncentracji. W 2017 ‘rewolucja trwa nadal!  Poprzednia wersja Double Serum była połączeniem dwóch oddzielnych flakonów zawierających po jednej z faz. Nowa wersja zawiera wpuszczone jedna w drugą fiolki: faza lipidowa jest teraz umieszczona w sercu fazy wodnej.  Aby zachować integralność składników rozpuszczalnych w wodzie i w tluszczach, obie fazy w nowym Double Serum mieszają się dopiero w momencie aplikacji. Nowy system dozowania pozwala na automatyczne dozowanie właściwej ilości każdej z faz: 2⁄3 składników rozpuszczalnych w wodzie oraz 1⁄3 składników rozpuszczalnych w tluszczach.  Nowy system dozujący pozwala na uwalnianie produktu w ilości odpowiedniej dla indywidualnych potrzeb skóry, klimatu, pory roku.

Nowe CALRINS Double Serum działa jeszcze lepiej jak poprzednia wersja! Kocham moment aplikacji nie tylko dzięki niezwykle przyjemnemu zapachowi jaki towarzyszy pielęgnacji ale także za formułę, którą moja cera kocha! Serum świetnie się wchłania, przywraca mojej cerze odpowiedni poziom nawilżenia i utrzymuje to nawilżenie przez cały dzień. Cudownie odżywia, rewitalizuje, rozświetla i odmładza wygląd cery. Już po 2 tygodniach regularnego używania rano moja cera nabrała więcej elastyczności i jędrności. Skóra jest miękka i bardzo dobrze nawilżona. Moje opakowanie już powoli dobija końca ale na pewno sięgnę po kolejne ! Polecam serdecznie !

Autor