Kiehl’s Midnight Recovery Concentrate – nocna regeneracja cery

Już prawie każda marka kosmetyczna wyraźnie dzieli kosmetyki do pielęgnacji dziennej i nocnej. Jestem bardzo zadowolona z tego faktu gdyż uważam, że specjalnie opracowane formuły i ich składy mają swoje określone działania i zadania, inne w ciągu dnia, a zupełnie inne w nocy. Bardzo wierzę w działania kosmetyków przeznaczonych do konkretnych pór dnia. Jeśli krem przeznaczony jest do stosowania na dzień to tak powinien być używany, jeśli na noc to noc. I tego się trzymam.

Moim skromnym zdaniem pielęgnacja nocna jest bardziej skuteczna niż ta którą używam na dzień, pomijając kremy z filtrem. Cera nie obciążona makijażem w nocy czerpie z pielęgnacji maksymalnie. Dlatego też z dużą uwagą dobieram kosmetyki przeznaczone do pielęgnacji cery w nocy. Jednym z kosmetyków, który bardzo szybko przyniósł oczekiwane przeze mnie efekty, a jest przeznaczony do pielęgnacji wieczornej jest koncentrat, serum marki Kielh’s.

Kiehl’s Midnight Recovery Concentrate

Kiehl’s Midnight Recovery Concentrate
Kiehl’s Midnight Recovery Concentrate

Kiehl’s Midnight Recovery Concentrate opracowany został z myślą, aby potęgować proces odnowy komórkowej, który zachodzi najintensywniej pomiędzy północą a 4.00 nad ranem.

Formuła koncentratu zawiera naturalne, odżywcze olejki roślinne, między innymi skwalen, bogaty w kwasy Omega 3, olejek z wiesiołka oraz mieszanka olejków eterycznych, znanych z właściwości terapeutycznych, harmonizujących oraz antyoksydacyjnych – wszystkie te składniki współpracują zgodnie z dobowym rytmem skóry, która podejmuje największą aktywność właśnie nocą.

Kiehl’s Midnight Recovery Concentrate
Kiehl’s Midnight Recovery Concentrate

Kiehl’s Midnight Recovery Concentrate zamknięty jest w eleganckim flakonie z ciemnego, granatowego, grubego szkła i zaopatrzone jest w szklaną pipetkę, która pozwala dozować odpowiednią ilość kosmetyku przy zachowaniu maksimum higieny.

 

P5010235
P5010259

Formuła produktu ma postać olejku o dość intensywnym ziołowym zapachu. Nie jest to jednak zapach typowy apteczny i podczas aplikacji szybko się ulatnia. Koncentrat bardzo szybko wnika w głąb skóry należy zachować jednak ostrożność by nie zaaplikować go zbyt dużo. Ja używałam 2-3 krople, które swobodnie wystarczały do aplikacji na całą twarz pomijając okolicę oka. Nie używałam już na ten kosmetyk żadnego innego kremu pielęgnacyjnego.

Przy regularnym używaniu pierwsze efekty zauważyłam po około tygodniu. Cera z dnia na dzień była coraz bardziej promienna i wypoczęta. Po około miesiącu używania koloryt skóry bardzo się ujednolicił. Promienność i świeżość była już bardzo widoczna. Nawet po nocy z małą ilością snu moja cera wyglądała na wypoczętą. To na co zawsze zwracam uwagę przy mojej suchej skórze to poziom nawilżenia. W przypadku tego kosmetyku nawilżenie było na najwyższym z możliwych poziomów. Podczas używania czułam, że skóra jest zregenerowana, odżywiona i bardziej wygładzona choć nie zauważyłam spektakularnego wygładzenia zmarszczek. Mam wrażenie, że w tym kierunku koncentrat nie działał w ogóle. Ale! podczas używania w cieplejsze, wiosenne dni, kiedy mam lekko rozszerzone pory w okolicy bruzd nosowo-wargowych moje pory były ładnie zwężone. Moja obserwacja polegała na tym, ze po całym dniu noszenia podkładu, kremu BB czy CC wieczorem widziałam lekko poszerzone pory. Po nocy kiedy użyłam tego koncentratu, rano nie były w ogóle widoczne.

Kiehl’s Midnight Recovery Concentrate nie podrażnił mnie i nie zapychał. Jestem zadowolona z działania regeneracyjnego jakie mi zapewniał, z nawilżenia, ujednolicenia kolorytu skóry i promienności cery.

Mieliście okazję używać ten kosmetyk ? jakie są Wasze wrażenia ?

Jeśli mielibyście chęć poczytać o innych kosmetykach marki Kielh’s jakie miałam okazję używać to zapraszam do recenzji :

Autor