Wizjoner wśród projektantów mody, ceniony reżyser filmowy i innowator w dziedzinie pielęgnacji urody – to jedynie niektóre z określeń charakteryzujących Toma Forda, który dąży do perfekcji we wszystkim, czego się podejmuje. Poszukując wysokoefektywnych produktów do pielęgnacji skóry o właściwościach regeneracyjnych doszedł on do wniosku, że najlepiej będzie stworzyć własny zespół najbardziej kompetentnych badaczy, którzy będą w stanie spełnić jego wysokie wymagania i stworzyć zupełnie nowy, przełomowy koncept. Tak wygląda w skrócie historia TOM FORD RESEARCH.

TOM FORD RSEARCH to połączenie inkubatora i laboratorium badawczego, w którym prowadzone są zorientowane na efekty badania czerpiące z najnowszych, zaawansowanych osiągnięć nauki. To miejsce, w którym specjaliści w dziedzinie dermatologii poszukują zaawansowanych, wysoce skutecznych technologii.

Prowadzone przez zespół Toma Forda badania wykazują, że kofeina zwiększa naturalny poziom energii skóry, poprawia jej nawilżenie i rozjaśnia ją. Badacze zauważyli również, że substancja ta wspiera przepływ jonów sodowych – niewielkich, naładowanych energetycznie cząsteczek, które przenoszą ładunki elektryczne na powierzchni skóry, czego skutkiem jest intensywne nawilżanie skóry.

 

TOM FORD RESEARCH
TOM FORD RESEARCH
TOM FORD RESEARCH

 Badacze wyodrębnili trzy kluczowe składniki zawierające kofeinę i zbadali ich potencjał w zakresie wspomagania naturalnej energii skóry.

W następstwie przeprowadzonych badań powstała seria TOM FORD RESEARCH, która zawiera wysokie stężenie peruwiańskiego białego kakao, kofeiny oraz Gyokuro, które uzupełniając się wzajemnie, wspierają zdrowie i energię skóry.

PERUWIAŃSKIE BIAŁE KAKAO

Wśród licznych gatunków uprawianego od ponad 3000 lat kakao, zespół Toma Forda wyróżnił i poddał badaniom niezwykle rzadką i delikatną odmianę zwaną peruwiańskim białym kakao (lub białym porcelanowym kakao). Powstało ono 1000 lat temu w wyniku skrzyżowania dwóch gatunków rośliny. Z uwagi na delikatność i trudniejszy niż w przypadku innych rodzajów kakao proces uprawy, peruwiańskie białe kakao jest niezwykle rzadką i unikalną odmianą. Obecnie stanowi zaledwie 0,5% światowej produkcji kakao.

Poza kofeiną, peruwiańskie białe kakao zawiera również polifenole, których wysoka zawartość pomaga ziarnom utrzymać potencjał w zakresie ochrony skóry przed oddziaływaniem wolnych rodników. Naukowcy z zespołu Tom Ford pozyskali ekstrakt z tej rośliny, która jest myta i suszona w naturalnych warunkach. Badania in vitro w laboratoriach Tom Ford Research dowiodły przeciwutleniających właściwości tego składnika. Wyniki testów wskazują na skuteczną ochronę skóry i jej naturalnej energii przez peruwiańskie białe kakao.

KOFEINA

W ramach badań in i ex vitro, naukowcy z laboratoriów marki Tom Ford wykazali, że kofeina zwiększa naturalną energię skóry i wspiera jej nawilżanie. Nasi badacze zainteresowani byli szczególnie podwyższonym poziomem tego składnika. Udało im się zoptymalizować rozmiar i stopień rozproszenia składników, umożliwiając wytworzenie wyższego ich stężenia w opracowanych formułach.

GYOKURO

Badacze z zespołu marki Tom Ford objęli również badaniami trzeci składnik zawierający kofeinę: wyspecjalizowaną, wysoko cenioną odmianę japońskiej zielonej herbaty. W przeciwieństwie do innych odmian zielonej herbaty Gyokuro rośnie w cieniu, nie zaś w słońcu, co skutkuje wyższym stężeniem niektórych związków chemicznych np. aminokwasu teaniny. Badania in vitro przeprowadzone przez zespół Toma Forda udowodniły, że Gyokuro działa na skórę kojąco i zapewnia jej ochronę przeciw utlenianiu.

Skoncentrowane formuły powstają w oparciu o nowe badania naukowe prowadzone przez zespół Tom Ford, a ich celem jest przywrócenie skórze poziomu energii zapewniającego jej zdrowy wygląd i witalność. Badania kliniczne wśród kobiet i mężczyzn wykazały, iż każda formuła energetyzuje wygląd skóry, a badania in vitro – że każda z nich zwiększa poziom jej energii. Oprócz trzech głównych składników, które wspierają naturalną energię skóry, w skład produktów weszły cenione przez dermatologów kwas hialuronowy oraz peptydy wybrane ze względu na wyspecjalizowane działanie. W ten sposób powstały zawierające wysokie stężenia składników formuły, o skuteczności spełniającej wysokie standardy marki Tom Ford. Przed przyjęciem ostatecznej wersji formuły przetestowano i odrzucono 74 wersji serum.

TOM FORD RESEARCH

TOM FORD RESEARCH SERUM CONCENTRATE

Luksusowe, obdarzone silnym działaniem serum błyskawicznie wnika w skórę, znacząco poprawiając jej wygląd i nadając skórze blasku. Skoncentrowane serum błyskawicznie odmienia wygląd zmęczonej skóry, pomagając jej wchłaniać i zatrzymywać wilgoć. Widoczność porów, linii i zmarszczek ulega zmniejszeniu, a zdrowy blask i sprężystość – przywróceniu. W składzie : Peruwiańskie białe kakao, kofeina i Gyokuro przywracają skórze energię i zdrowy wygląd. Rozjaśniające połączenie wyrównuje koloryt skóry. Kwas glikolowy i masłowy wygładzają skórę. Peptydy redukują widoczność linii i zmarszczek. Serum ma jedwabiście gładką formułę, która pięknie się wchłania w skórę postawiając ją przyjemnie świeżą i wygładzoną. 

TOM FORD RESEARCH CREME CONCENTRATE

Nawilżająca, bogata formuła kremu jest tak lekka, że prawie jej nie czuć. Tuż po nałożeniu przywraca odwodnionej skórze uczucie komfortu. Krem wnika w skórę, nasycając ją blaskiem i rozpromieniając.  Pełna energii, odświeżona cera z wygładzonymi liniami i zmarszczkami. Formuła wzbogacona o Ekstrakt z alg , który koi zestresowaną skórę. Kwas hialuronowy i wybrane substancje zwilżające głęboko nawilżają skórę i pomagają jej zatrzymać wilgoć przez całą dobę. Uwielbiam formułę tego kremu! Daje natychmiastowe poczucie komfortu i ukojenia. Pięknie nawilża cerę i cudownie ją wygładza !

 

Autor