Sisley Concentré Correcteur Taches – preparat intensywnie korygujący przebarwienia

Mniej lub bardziej rozległe, jaśniejsze lub ciemniejsze… przebarwienia kładą się cieniem na urodzie i są przedmiotem nieustannej troski wielu kobiet.Występują najczęściej na twarzy, dekolcie i dłoniach, mogą pojawiać się z różnych przyczyn:

1) PROMIENIOWANIE UV

Pod wpływem zbyt częstej ekspozycji na promieniowanie UV bez skutecznego zabezpieczenia, niektóre nadmiernie stymulowane melanocyty zaczynają wytwarzać melaninę w sposób nieuporządkowany. Pojawiają się przebarwienia, szczególnie w miejscach najbardziej eksponowanych: na twarzy, dekolcie, przedramionach i ramionach.

2) WOLNE RODNIKI

Stres oksydacyjny może dezorganizować syntezę melaniny przyczyniając się dodatkowo do powstawania przebarwień.

3) NATURALNY PROCES STARZENIA

Z wiekiem, nieprawidłowa praca melanocytów może skutkować miejscowym koncentrowaniem się znacznych ilości melaniny, tworzącej przebarwienie.

4) NIEDOSKONAŁOŚCI SKÓRY

U nastolatków, a niekiedy także u dorosłych o cerze problematycznej mogą pojawiać się przebarwienia pozapalne.

Od ponad 15 lat, Sisley proponuje skuteczne rozwiązania tego problemu, w postaci linii preparatów rozjaśniających SISLEY PHYTO-BLANCOpracowane specjalnie dla Azjatek, odpowiadają ich nieustannej potrzebie jasnej i idealnie jednolitej cery. Dziś Sisley oferuje nowy preparat przeciw przebarwieniom o miejscowym, ukierunkowanym działaniu, dedykowany wszystkim kobietom, w każdym wieku i dla wszystkich karnacji.

Sisley Concentré Correcteur Taches

Sisley Concentré Correcteur Taches
Sisley Concentré Correcteur Taches

Koncentrat ten działa na 3 frontach :

ROZJAŚNIA : zmniejszając wielkość i intensywność przebarwień. Za to zadanie odpowiedzialne są :

* pochodna witaminy C – stabilizowana i uwalniająca się stopniowo

* ekstrakt z rabarbaru – o ukierunkowanym działaniu wewnątrz melanocytu, oddziaływują wspólnie na źródło przebarwień.

* octan witaminy E uzupełnia to synergiczne działanie, przeciwdziałając wolnym rodnikom i ograniczając stres oksydacyjny, który jest jedną z przyczyn powstawania przebarwień.

ZŁUSZCZA : odpowiednie złuszczanie sprzyja rozjaśnieniu przebarwień przyspieszając usuwanie przesyconych melaniną obumarłych komórek naskórka, oraz optymalizując skuteczność działania preparatów pielęgnacyjnych. Formuła SISLEY Concentré Correcteur Taches łączy w sobie 2 składniki pobudzające naturalne złuszczanie naskórka:

  • ekstrakt kwiatu opuncji figowej przyspiesza naturalny proces złuszczania warstwy rogowej
  • kwas salicylowy zapewnia delikatne działanie złuszczające      

KOI : u niektórych osób z cerą problematyczną po wygojeniu stanu zapalnego pozostają plamki, które niekiedy z czasem ciemnieją, zaburzając gładkośc cery. Ten preparat o intensywnym działaniu rozjaśniającym przebarwienia zawiera także zestaw składników o działaniu kojącym: alfa bisabolol pochodzania naturalnego oraz kwas salicylowy.A także: glicerynę pochodzenia roślinnego i olej słonecznikowy o działaniu nawilżającym i odżywczym, olejki eteryczne z szałwii, lawendy i majerankuodpowiedzialne za naturalny zapach preparatu.

Sisley Concentré Correcteur Taches
Sisley Concentré Correcteur Taches

Ergonomiczny design umożliwia punktowe nakładanie preparatu.Kulkowy, stalowy aplikator delikatnie masuje skórę, uwalniając jednocześnie świeży i jedwabisty w konsystencji preparat, który błyskawicznie się wchłania w ściśle określonym miejscu.Bardzo praktyczna forma podania tego kosmetyku umożliwia miejscowe zastosowanie preparatu, który dociera precyzyjnie w wybrane miejsce: na twarzy, szyi, dekolcie, dłoniach…

Sisley Concentré Correcteur Taches
Sisley Concentré Correcteur Taches
Sisley Concentré Correcteur Taches
Sisley Concentré Correcteur Taches

Delikatna, płynna konsystencja preparatu bardzo szybko się wchłania nie pozostawiając po sobie śladu. Używałam ten kosmetyk już od początku wiosny. Aplikując rano i wieczorem na miejsca, które u mnie szczególnie są podatne na pojawianie się przebarwień. Koncentrat towarzyszył mi również podczas urlopu. Używałam go stosując pod krem z filtrem, a po ekspozycji na słońce wieczorem pod krem pielęgnacyjny. Po powrocie z wakacji nie zaobserwowałam większych przebarwień. Były znacznie mniejsze niż zwykle. Preparat używałam również na miejsca po niedoskonałościach cery, zwykle po miejscowym stanie zapalanym wywołanym niedoskonałością pojawia mi się z czasem przebarwienie, ten koncentrat w bardzo czasie je niweluje.

Sisley Concentré Correcteur Taches
Sisley Concentré Correcteur Taches

 

Autor