Bumble and Bumble Pret-a-powder suchy szampon

Marka Bumble and Bumble narodziła się w Nowym Jorku w 1977 roku. Był to wówczas skromny salon na obrzeżach dzielnicy, w której znajdowały się salony fryzjerskie. Wkrótce zaczęli przybywać tam styliści z całego świata ucząc się wzajemnie i dzieląc umiejętnościami. Klienci byli gotowi przemierzać duże odległości, aby poddać się zmianie wizerunku, z czego początkowo zasłynął salon. Powoli salon Bumble and Bumble zaczął organizować szkolenia strzyżenia, koloryzacji i układania włosów. Ta kultura kreatywnej zmiany była pełna życia, zuchwałości i zapewniła marce pozycję pioniera stylizacji.
Brillantine, pierwszy produkt, narodził się w 1990 roku z potrzeby opracowania preparatów, które styliści mogliby później samodzielnie spersonalizować (wówczas nie było jeszcze takiej możliwości); były to produkty, które można było łączyć, nakładać na siebie, aby otrzymać wiele różnych efektów. Bumble and Bumble oferowała następnie ten produkt starannie wyselekcjonowanym salonom i stylistom z szacunkiem traktujących swoją sztukę i aspirujących do doskonałości w swojej dziedzinie.
Dzisiaj te salony i styliści tworzą Bumble and Bumble Network: sieć niezależnych salonów i butików sprzedających produkty marki i utożsamiających się jej wizją. Członkowie sieci przechodzą szkolenia Bumble and Bumble University , który jest instytutem szkolnictwa wyższego oraz ośrodkiem dedykowanym sztuce fryzjerskiej i dystrybucji produktów z nią związanych.
Dzieła stylistów i kreatorów Bumble and Bumble, zrealizowane w salonach lub na potrzeby pokazów mody, są ciągłą inspiracją dla słynnych linii produktów, opracowanych i testowanych w laboratoriach marki i cieszących się międzynarodową sławą.
Zmiana i nowoczesność zakodowane są w DNA Bumble and Bumble. Do dzisiaj ich nieobecność jest oznaką lekceważenia konkursów fryzjerskich, jawią się jako bohaterowie sztuki fryzjerskiej, kultywują kreatywność i ducha prawomyślnego buntu. Ale poza tym wszystkim, są głęboko, z pasją i odważnie oddani sprawie artystycznego fryzjerstwa.

Od jakiegoś czasu kosmetyki marki Bumble and Bumble dostępne są w perfumeriach Sephora, ja poznałam już kilka produktów i z większości jakie kupiłam byłam i jestem bardzo zadowolona.

Nie mam wielkiego doświadczenia w pielęgnacji włosów z użyciem suchych szamponów. Myję praktycznie codziennie włosy więc nie mam potrzeby “na szybko” korzystać z takich kosmetyków. Miałam kiedyś suchy szampon marki Klorane i Batiste, obydwa wspominam dobrze. Dużym zainteresowaniem jakiś czas temu cieszył się suchy szampon Bumble and Bumble Pret-a-powder , byłam bardzo ciekawa go gdyż oprócz tego ,że jego zadaniem jest przywrócenie świeżości włosom , to także jego użycie ma zwiększyć objętość włosów i wspomóc ich układanie.

 

SONY DSC

Bumble and Bumble Pret-a-powder suchy szampon zamknięty jest w plastykowej butli i zawiera 56 g produktu. Bardzo drobno zmielony puder o białym zabarwieniu z trudnością wydobywa się otworkiem jaki jest . Ja musiałam go sobie poszerzyć gdyż ilość jaką wydobywałam prze oryginalny otworek była zbyt mała i musiałam wielokrotnie wykonywać tą czynność co mnie zniechęcało do używania. Wykałaczka poradziła sobie z poszerzeniem i już nie mam takiego problemu. Puder przyjemnie, nienachalnie pachnie. Ja wypracowałam już swoją własną metodę nakładania, którą myślę ,że każdy musi sobie wypracować aby uzyskać pożądany efekt. Jeśli mam potrzebę odświeżyć włosy, robię przedziałki i jak solniczką posypuję skórę głowy i włosy u ich nasady. Następnie przeczesuję palcami włosy i sięgam po szczotkę TT aby dokładnie zebrać nadmiary. Moje ciemne włosy czasami stają się właśnie u nasady “siwawe” ale dokładne wyszczotkowanie przywraca im ich kolor. Włosy zaraz po użyciu stają się matowe , puder wiąże sebum , po czym po kilku minutach powraca im blask i naturalny wygląd. Takie odświeżenie nie trwa jakoś strasznie długo. Na następny dzień jestem już zmuszona koniecznie umyć włosy, niemniej jednak jest to kosmetyk , który może uratować niejedną sytuację 😉 W tej roli się spisuje o wiele lepiej niż wspomniane wyżej suche szampony w spray-u . Z racji tego, że moje włosy są prawie zawsze świeże często sięgam po Bumble and Bumble Pret-a-powder suchy szampon aby zwiększyć objętość włosom i ułatwić ich układanie. Po umyciu włosów, po zmyciu maski lub odżywki suszę włosy . Po wysuszeniu włosów, nabieram na dłonie odrobinę tego pudru i wcieram we włosy tylko u nasady. Włosy bardzo szybko odbijają od skóry głowy i wyraźnie zwiększa się ich objętość. Dużo łatwiej też je wymodelować na suszarko-lokówce. W ten sposób wykorzystuję najczęściej ten produkt i jestem z niego zadowolona.

SONY DSC

 Bumble and Bumble Pret-a-powder suchy szampon jest bardzo wydajny, myślę że na kilka / kilkanaście dobrych miesięcy spokojnie wystarczy . Jest to jeden z pierwszych produktów Bumble and Bumble po jaki sięgnęłam przeglądając ofertę marki i to on zachęcił mnie do wypróbowania innych kosmetyków.

Używacie suchych szamponów? jakie są Wasze sposoby na przedłużenie świeżości włosom ?

 

Autor