Każda z nas jest świadoma, że koloryzacja i codzienna stylizacja – czyli w zasadzie zabiegi, których celem jest upiększać włosy – w rezultacie niestety je niszczą. Chemia i temperatura, czynniki zewnętrzne, a także brak odpowiedniej pielęgnacji powodują wielopoziomowe uszkodzenia, które dają „efekt domina”. Najszybciej włosy tracą blask, ponieważ uszkodzeniu ulega naturalny zewnętrzny płaszcz hydrolipidowy, który podobnie jak w przypadku skóry chroni i odpowiada za odpowiednie nawilżenie. Brak szczelnej bariery ochronnej powoduje w konsekwencji osłabienie warstwy łuskowej, czyli po prostu uniesienie łusek, co powoduje szorstkość, matowość i łamliwość. Ułatwiony jest także dostęp do wnętrza włosa, co z kolei prowadzi do uszkodzeń warstwy korowej i degradacji włókien keratynowych oraz cementu międzykomórkowego. Efekt? Włosy są łamliwe, szorstkie, matowe. Zatem… czy można mieć piękne i zdrowe włosy bez konieczności rezygnowania z ulubionych kobiecych rytuałów? TAK! Marka René Furterer znalazła rozwiązanie…

RENÉ FURTERER
ABSOLUE KÉRATINE

RENÉ FURTERER ABSOLUE KÉRATINE

ABSOLUE KÉRATINE TO NOWA, EKSKLUZYWNA LINIA DO WŁOSÓW ZNISZCZONYCH, ŁAMLIWYCH, OSŁABIONYCH – WYMAGAJĄCYCH DOGŁĘBNEJ REGENERACJI I WIELOPOZIOMOWEJ ODBUDOWY. JEJ SKUTECZNOŚĆ WYNIKA Z SYNERGICZNEGO POŁĄCZENIA SKŁADNIKÓW AKTYWNYCH :

  • KERATYNA POCHODZENIA ROŚLINNEGO: wyekstrahowane z soi i protein pszenicy cząsteczki mają biomimetyczny charakter, co oznacza, że wiernie naśladują budowę naturalnych włókien keratynowych włosa. Dzięki temu mają doskonałe zdolności penetracyjne i wysoką skuteczność w zakresie rekonstrukcji łańcuchów keratynowych, odpowiedzialnych za zdrowy wygląd, sprężystość i blask włosów.
  • BIOCYMENTYNA to ekstrakt z lipidów sojowych, bogatych w sterole, ceramidy i nienasycone kwasy tłuszczowe, które budową imitują cząsteczki naturalnie wchodzące w skład cementu międzykomórkowego i go uzupełniają. Dzięki temu wygładzają łuski i scalają strukturę włosa, wzmacniając tym samym jego nawilżenie i ochronę.
  • OLEJ Z LNICZNIKA jest wyjątkowo bogaty w nienasycone kwasy tłuszczowe (80%), w szczególności Omega3. Doskonale odżywia i odbudowuje naturalną barierę ochronną, czyli płaszcz hydrolipidowy, dzięki czemu włos jest znacznie lepiej chroniony i nie traci nawilżenia.

Pielęgnacja ABSOLUE K É R A T I N E to wielopoziomowa odbudowa i regeneracja, dzięki czemu włosy z dnia na dzień stają się bardziej lśniące, mocne, miękkie i błyszczące. Efekt ? Zdrowe i piękniejsze !

RENÉ FURTERER ABSOLUE KÉRATINE

Markę Rene Furter znam już od dawna i bardzo chętnie sięgam po jej produkty. Ta maska wzbudzała moje zainteresowanie już od momenty pojawienia się zajawek w sieci. Pielęgnacji włosom poświęcam praktycznie tyle samo uwagi co pielęgnacji twarzy. Moje włosy nie są zbyt wymagające ale codzienne ich mycie i układanie na suszarko lokówce decyduje o starannym doborze kosmetyków pielęgnacyjnych.

Maska, którą dziś Wam polecam stanowi intensywnie regenerującą kurację SOS, przywracającą włosom zniszczonym siłę, witalność i elastyczność. Działa dogłębnie–naprawia uszkodzenia i odtwarza prawidłową budowę włókien, nawet w warstwie korowej. Dzięki synergii w pełni naturalnych (100%) składników aktywnych: roślinnej keratynie, biocymentynie i olejowi z lnicznika, bogata formuła maski działa jak luksusowe spa. Elegancki i zmysłowy zapach to dodatkowy atut pielęgnacji.

Maska zamknięta jest w słoiku o pojemności 200 ml. W środku dodatkowo zabezpieczona plastykowym wieczkiem, które gwarantuje zachowanie świeżości produktu i utrzymanie w czystości opakowania.

RENÉ FURTERER ABSOLUE KÉRATINE
RENÉ FURTERER ABSOLUE KÉRATINE

Maska ma dość gęstą, jedwabistą formułę, która bardzo gładko się rozprowadza na włosach. Maskę pozostawiam na włosach na około 10 minut i spłukuję. Włosy są bardzo miękkie, gładkie i lśniące ! Doskonale poddają się stylizacji i wyglądają zdrowo.  Produkt nie obciąża włosów, używam dwa razy w tygodniu.

Jestem zachwycona działaniem maski, polecam serdecznie !

 

RENÉ FURTERER
ABSOLUE KÉRATINE

RENÉ FURTERER ABSOLUE KÉRATINE
Autor