Atelier Cologne Mandarine Glaciale

Zapach z serii Atelier Cologne Collection Azur, inspirowanej materiami z regionów, gdzie morze i niebo zlewają się w jeden wielki błękit, Mandarine Glaciale jest cytrusowy i świeży, z głównymi nutami: mandarynki z Kalabrii, imbiru z Chin i sercem wetywerii z Haiti. Smakowity, chłodny, owocowy ale wyrazisty zapewnia świeżość i elegancję Cologne, ale pozostawia trwały zapach na skórze.

Atelier Cologne Mandarine Glaciale

“Telegramy od niego przychodziły, ona nie przestawała ich  ignorować. Wiedział do czego jest zdolna, ale odmawiała pracy według jego zasad. Tym razem, wbrew sobie, zgodziła się. Płótno było gotowe, jej zadaniem jest dostarczyć je osobiście. Prywatny samolot przyleci po nią rano. Ale teraz, po prostu oddaje się przejażdżce konno brzegiem rzeki.”

Cytaty, a raczej historie jakie towarzyszą każdemu zapachowi Atelier Cologne,  to historie, która para założycieli marki Atelier Cologne pisze podczas swoich podróży. Są one bazą do tworzenia  zapachów. Historie nadrukowane na flakonach są wprowadzeniem do zapachu, a sami autorzy pragną aby noszący te zapachy czuli się jak bohaterowie tych historii.

 

 

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Każdy na swój własny sposób odbiera i interpretuje to co autor ma na myśli….

Dziś zabieram Was w moją podróż i moją historię …… interpretując myśl przewodnią, jaka kierowała nosem zapachu Mandarine Glaciale

Płynny bieg zaburzają myśli, które powracają, mimo oporu. Myśli o nim. Jak można być tak pewnym siebie, że niemal aroganckim? Jak można zachowywać się tak, jakby nie było wątpliwości? Dlaczego się na to zgodziła? Kiedy zamówił swój portret upewniła się jeszcze mocniej w swoim złym zdaniu na jego temat. Złym zdaniu. Przez tydzień prawie codziennie pojawiał się w jej pracowni, pozował w milczeniu, a potem wychodził rzucając „na dziś to wszystko, wrócę jutro”. Traktowała go chłodno, nie zatrzymywała. A teraz to – gotowy portret ma jemu dostarczyć osobiście… nie chodzi o pieniądze, za jej pracę zapłacił z góry. Więc po co? A jednak przystała na to i teraz nie może zmienić zdania… A może nie chce?

Ostatnim razem było jakby… inaczej, czy jej się wydaje? Kiedy żegnając się wziął ją za rękę, czy nie trzymał jej… nieco zbyt długo? Czy jego wzrok nie zatrzymał się bezwiednie na jej ustach? Gdy zasłaniała sztalugi, odwróciła się, celowo, ale wiedziała że on stoi za blisko, czuła wyraźnie jego zapach, świeży i delikatnie morski …dlaczego więc nie odsunęła się? A teraz myśli o jego ciemnych oczach, o skupionym spojrzeniu, o ustach i o tym, co mogło się stać, gdyby nie… ona sama….

Nie wie, że on… zrobiłby wszystko, byle przebywać w jej towarzystwie… nie wie, że portret to tylko pretekst, by móc ją obserwować i podziwiać, gdy pracuje w skupieniu, z pozoru chłodna i „cierpka”, z natury ciepła i pełna słodyczy. 

Nie wie, że samolot zabierze ją do jego najpiękniejszej posiadłości w Kalabrii, nad brzegiem morza, w miejsce, gdzie obrzeża cytrusowego sadu wrosły w skraj plaży… gdzie pachnie chłodną bryzą a drzewa uginają się pod ciężarem błyszczących w słońcu,  słodkich mandarynek…
Nie wie też, że on sprowadził ją tu, bo wreszcie uwierzył, że jest szansa, by odwzajemniła jego uczucia.

Nie wie, że jedynym, czego naprawdę pragnie, jest móc patrzeć na nią, jej dotykać, czuć jej ciepło.

Atelier Cologne Mandarine Glaciale

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Ta krótka historia będąca interpretacją „cytatu”oddaje klimat zapachu, który jest cierpko-słodki, kryje w sobie nutę goryczy, tą samą, którą czuje malarka na samą myśl o tym mężczyźnie… jest też słoneczna, słodka radość podróży do pięknej Kalabrii, której pachnące mandarynki nie dają o sobie zapomnieć …..
To zapach, który łączy tych dwoje ludzi tak sobie dalekich, nosi go on i ona… on by być zawsze blisko niej i ona by zrozumieć kim on dla niej jest… Początkowo ciężka w interpretacji słabość tych dwojga ludzi do siebie zamienia się w coś ekscytującego, nietuzinkowego jak wszystkie zapachy Atelier Cologne, bo każdy z nich to odrębna historia i podróż….
Zarówno ja jak i mój mąż jesteśmy oczarowani tym zapachem, jest to zapach, który nosimy razem, choć nasza historia nie jest tak zawikłana i słodko-gorzka….. Ja uwielbiam mojego męża w tym zapachu, a On odwzajemnia to uczucie… to pierwszy zapach, taki nasz od początku do końca …..
Jest to zapach dla wszystkich, dla mężczyzn i kobiet, które kochają takie zapachy!
Dla fanów cytrusowych zapachów propozycja idealna! Zapach utrzymuje się do 5 godzin. To kolejny zapach marki Atelier Cologne, który skradł moje zapachowe serce! Jest to zapach, który wpisuję na listę ulubionych zapachów na lato.
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Nuty głowy : Mandarynka, Cytryna z Sycylii,  Bergamotka z Kalabrii

Nuty serca : Imbir z Chin, Jaśmin z Egiptu,  Petitgrain z Paragwaju

Nuty głębi : Mech Dębowy ze Słowenii,  Biała Ambra

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

ATELIER COLOGNE Collection Azur Mandarine Glaciale

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Zapraszam również na recenzję pięknego zapachu Atelier Cologne Sud Magnolia .

Czytaj recenzję Atelier Cologne Sud Magnolia
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Zapachy marki Atelier Cologne dostępne są w wybranych perfumeriach Sephora

Polecam serdecznie powąchać w perfumerii ten zapach jak i wszystkie inne jakie marka nam oferuje, są przepiękne i nietuzinkowe.

Zapachy Atelier Cologne dostępne są na www.sephora.pl (Collection Azur dostępna jest na wyłączność w Sephorze)

Wszystkie kolekcje zapachów poza Collection Azur dostępne są:

– Wrocław, Opole, Warszawa: perfumeria Quality

– Katowice: perfumeria Vogue

– Pszczyna: perfumeria Laura

– Kraków: perfumeria Lulua

– Sopot: perfumeria Styl

– Słupsk: perfumeria Afrodis

– Szczecin: perfumeria Arkadia

– Lublin: perfumeria Aroma

– Zakopane: perfumeria Jeannette

Macie takie zapachy, które nosicie razem ze swoimi partnerami ? Czy mieliście okazję poznać już któryś z zapachów Atelier Cologne ?

Autor